Návrh interiéru domu a bytu

Ako bude prebiehať návrh Vášho interiéru

i

1. KROK

Dodanie projektu a komunikácia požiadaviek

Na začiatok budem od Vás potrebovať projekt či pôdorys interiéru (vybranej izby) s rozmermi stien, okien, dverí a výškou stropu. Ak ho nemáte tak mi stačí aj ručný náčrt a fotky súčasného stavu (v prípade rekonštrukcie).

K projektu mi môžete uviesť stručný popis Vašich požiadaviek či predstáv o plánovanom využívaní interiéru. Ak sa Vám to nechce spisovať, tak si všetko potrebné spolu odkomunikujeme telefonicky (pri komunikácii na diaľku) alebo osobne na prvom stretnutí.

V tomto kroku sa Vás budem pýtyť na Vašu predstavu o budúcom zariadení izby, na jej využitie, farebnosť či štýl…jednoducho základné informácie pre návrh interiéru PRE VÁS A VAŠU RODINU!

2. KROK

Vaša-moja predstava o budúcom dizajne interiéru

Po prvotnej komunikácii prejdeme k samotnému predbežnému výberu dizajnu  navrhovaného interiéru.

Aby som sa vedel lepšie vcítiť do Vašej predstavy, tak mi určite pomôže nejaká fotka interiéru, ktorý Vás povedzme zaujal. Môžete na to využiť napríklad stránku plnú inšpirácií – Pinterest. Stačí ak mi pošlete obrázok, ktorý Vás upútal alebo Vás na ňom zaujala farebnosť či štýl alebo Vám je skrátka pocitovo blízky. Smelo mi pošlite aj viacero fotiek a ja si z toho vytvorím dokonalejší obraz o Vašej predstave a Vašom vkuse.

Potom sa dokážem lepšie vcítiť do Vašej predstavy, uvidím čo sa Vám páči a určite mi nimi poviete viac o Vašom vysnívanom bývaní ako by ste možno dokázali slovami.

Ak obrázky nemáte, tak mi stačí krátky popis/rozhovor. Podľa Vášho popisu vyhľadám vhodné inšpirácie a pošlem Vám ich na odsúhlasenie či sa Vám môj výber páči a či sme naladení na rovnakú vlnovú dĺžku.

3. KROK

Návrh dispozície interiéru – 3D koncept

Po odkomunikovaní všetkého potrebného sa pustím do 3D modelovania a zariaďovania interiéru. Vypracujem Vám návrh dispozičného riešenia  interiéru vo forme 3D koncept (viď . obrázok nižšie).

Spracovanie prvého návrhu trvá orientačne 1 až 2 týždne od rozsahu a náročnosti projektu.

Takto spracovaný návrh – 3D koncept – vo viacerých pohľadoch Vám pošlem spolu s pôdorysom na prvotnú konzultáciu. Ešte to nie je fotorealistická vizualizácia, ale na ujasnenie predstavy o dispozícii nám to úplne stačí.

Ihneď získate predstavu o využití priestoru, jeho zariadení  a máte možnosť návrh komentovať či uviesť návrhy na zmenu, ktoré spolu budeme konzultovať a zapracovávať do návrhu. Úpravy a zmeny zapracujem do 3d návrhu a opäť Vám pošlem na konzultáciu.

U

4. KROK

Výber materiálov a zariadenia

Po odsúhlasení návrhu dispozície, zapracovaní hlavných úprav je ďalším krokom výber konkrétnych farieb a materiálov, špecifikácia podláh, nábytku, zariadenia, osvetlenia a doplnkov a ich zakomponovanie do návrhu.

Všetky tieto kroky môžu byť čisto v mojej réžii a Vy sa tak nemusíte trápiť s hľadaním “tých pravých” farebných kombinácií pre Váš nový domov. Môj výber budeme konzultovať a v prípade potreby upravovať k Vašej predstave. Ak teda máte niečo už vybrané (podlahu, sedačku ktorú chcete použiť…), tak to do návrhu spoločne zakomponujeme a budeme sa tomu prispôsobovať.

V tomto kroku naberá Váš interiér reálne kontúry a Vy uvidíte Váš nový domov tak ako bude vyzerať keď bude hotový. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám ukážu aké svetelné podmienky budete mať a ako budú farby a materiály navzájom ladiť.

V tomto kroku Vám môžem v prípade potreby vypracovať projekt a simuláciu/výpočet svietivosti navrhovaného rozloženia svietidiel v interiéri, nech viete aké výkony žiaroviek budete potrebovať nakúpiť.

5. KROK

Fotorealistické 3D vizualizácie

Každú miestnosť Vám spracujem vo forme niekoľkých pohľadov – zvyčajne 4 pre každú miestnosť, tak aby ste videli všetky detaily tak ako budú vyzerať v skutočnosti.

Po zaslaní vizualizácií máte rovnako priestor a čas na premyslenie a prípadné doladenie potrebných detailov. Zmeny Vám po konzultácii zapracujem do novej vizualizácie a znovu pošlem na odsúhlasenie.

6. KROK

Technická dokumentácia a nákupný zoznam

Po odsúhlasení konečnej/finálnej vizualizácie Vám pripravím technickú dokumentáciu k návrhu vo forme PDF výkresov:

  • pôdorysy s umiestnením a rozmermi vybavenia, nábytku, doplnkov a osvetlenia,
  • výkresy nábytku na mieru pre stolára (so špecifikáciou použitých materiálov a farieb),
  • v prípade potreby aj nákupný zoznam použitého zariadenia a doplnkov s odkazmi na predajcov.

V rámci spolupráce Vám rád poskytnem tipy na spoľahlivých predajcov vybraného zariadenia, podláh, materiálov, u ktorých môžete navrhnuté veci nakúpiť.

7. KROK

Vaše ohodnotenie našej spolupráce

Na záver našej spolupráce sa budem tešiť na Vašu referenciu, hodnotenie a fotky Vášho nového bývania po dokončení 🙂

Aj po ukončení spolupráce ma môžete kedykoľvek kontaktovať s prípadnými otázkami, ktoré môžu vyvstať pri realizácii.

Nechajte si bezplatne vypracovať cenovú ponuku za návrh interiéru

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny od 2. decembra 2019.

Pin It on Pinterest

Zdieľaní
Zdieľať príspevok