Návrh moderného interiéru s prvkami industrializmu pre mladú rodinu.

Breznica okr. Stropkov
Apríl 2020
77m2

Moderná novostavba typu bungalov

Bungalov ako typ rodinného domu je u nás veľmi populárny a pre mladé rodiny priamo stvorený. Časy, kedy sa stavali viacegeneračné domy sú už dávno preč. Dnešným trendom sú preto 4 až 5 izbové nízke domčeky typu bungalov. Menšie počty izieb si ale vyžadujú o to efektívnejšie dispozície aby sme ich využili čo najideálnejšie.

Zaujala vás naša práca? Radi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre váš interiér.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Bezplatná Ekniha: 17 Tajných tipov ako si nepredražiť realizáciu nového bývania

Získajte 17 skvelých tipov pre váš nový projekt. Stiahnite si našu e-knihu a urobte prvý krok k úspešnému bývaniu.

Dizajn interiéru – Breznica okres Stropkov

Oslovili ma majitelia novostavby, ktorí si nevedeli poradiť s jedným zásadným problémom. A tým bolo síce oddelenie pôvodne otvorenej kuchyne od obývacej časti. Cieľom návrhu bolo okrme iného vymyslieť originálny spôsob ako čiastočne uzavrieť kuchynskú časť. Malo to byť niečo moderné, zaujímavé čo príliš nezmenší priestor.

Posuvné dvere do kuchyne

Keďže bol priestor kuchyne už vopred daný pôdorysom projektu, musel som vymyslieť spôsob ako kuchyňu čiastočne uzavrieť.

V časti kde končilo barové sedenie som teda navrhol nový stĺp, ktorý poslúžil ako základ pre skrinkovú zostavu a posuvné dvere. Aby som dvere čo najviac zakomponoval do dizajnu, tak ich tvar je navrhnutý tak aby kopíroval tvar skriniek.

V otvorenej pozícii tak dvere slúžia ako predná časť skrinky. Po uzatvorení je kuchyňa čiastočne viditeľná cez sklenené časti dverí a otvorí sa tak bočnáý strana políc pri bare.

Posuvníkom si pozrite systém posuvných dverí

Posuvné dvere sú tak vsadené do dizajnu interiéru a tvoria s ním jeden celok. Pri bežnom pohľade sú tieto dvere “neviditeľné” a tvoria súčasť nábytku. S výsledkom boli majitelia veľmi spokojní.

Hodnotenie klienta

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Prečítať celé hodnotenie “Zuzana Bičejova – Breznica”

Farebnosť interiéru

Farebné a materiálové ladenie interiéru bungalovu je navrhnuté v rámci súčasných trendov a teda v ňom prevláda drevo, betón a odtiene sivej.

Biela

Biela farba stien vytvára kontrast tmavým prvkom.

egger dub denver

Egger Dub denver hnedý

Tmavý odtieň dubového dreva výborne ladí s antracitom.

Antracit

Antracitové plochy pôsobia moderno industriálne.

Podlaha svetlý dub

Jednoliata podlaha zjednotí dizajn interiéru.

Obývacia izba a krb so sedením

V rámci dizajnu obvacej izby si majitelia želali v návrhu použiť ich jestvujúcu rohovú sedačku, ktorú už mali kúpenú. Dizajn obývacej časti je skôr jednoduchý s minimom skriniek. Dominantným prvkom tejto časti je moderný rohový krb so sedením pod oknom.

Návrh kúpeľne

Návrh kúpeľne a výber obkladov a dlažieb som realizoval tak aby to spolu s interiérom tvorilo jeden celok. Občas klienti požadujú trochu viac farebnosti či vzorov v rámci kúpeľne. Vždy ale nájdeme vhodný kompormis tak aby to spolu všetko ladilo.

V modernej kúpeľni nesmú chýbať väčšie formáty obkladov a minimum škár. Farebná kombinácia biela, drevo a antracit je použitá aj v kúpeľni.

Šatník a vstup

Šatníky patria medzi časté miestnosti, ktoré v rámci dizajnu interiérov navrhujem. Klienti radi túto možnosť využívajú, pretože je dobré tento priestor využiť čo najefektívnejšie. Okrem návrhu totiž dostanú k návrhom aj výkresy pre stolára a tak nemajú s realizáciou žiadne starosti.

Pre klientov zo Stropkova som navrhoval šatníky dva:

  1. Šatník ako súčasť spálne.
  2. Šatník vo vstupnej chodbe.

Šatník v spálni

Tento šatník je navrhutý rovnomerne, zrkadlovo pre oboch partnerov. Centrálnym prvkom je vysoké zrkadlo s kozmetickou časťou pre manželku. Farebnosť je svetlá s teplým nádychom a teplou farbou osvetlenia.

Šatník zo vstupnej chodby

Tento šatník je úzky a dlhý. Keďže v šatníkoch sa zvyčajne neodporúča umiestňovať žiadne uzatvorené skrine, tak ani úzky priestor nie je problém. Riešenie šatníka je navrhuté tak aby v ňom bolo dostatok miesta na topánky, kabelky či vešanie. V takomto šatníku nebudete mať nikdy málo miesta na uloženie potrebných vecí.

Detská izba a vstupná chodba

Návrhy detských izieb sú asi najzábavnejšie. Pri dnešnej ponuke rôznych dekorácií, farieb, tapiet a doplnkov sa dá vykúzliť nádherná detská izba na akúkoľvek tému. Táto detská izba je určená pre 3 ročného chlapca bez bližšie určenej témy. Nosnou farbou izby je pastelová modrá, ktorú som doplnil o teplejšiu žltú, drevo a motív oblakov.

Viac informácii o tomto návrhu detskej izby si môžete prečítať v samostatnom príspevku.

Vstupná chodba

Poslednou časťou návrhu je vstupná chodba alebo aj zádverie. Pôvodne bola táto časť domu navrhnutá ako spojená a otvorená s chodbou a jedálňou. Aby som zachoval otvorenosť a svetlosť priestoru a zároveň spravil preistor viac praktickým, tak som navrhol použiť presklené zasúvacie dvere. Teplo z interiéru tak nebude v zime unikať von pri každom otvorení vstupných dverí.

Zaujala vás moja práca a návrhy? Uvažujete nad využitím služieb interiérového dizajnéra? V tom prípade vám rád pripravím bezplatnú cenovú ponuku pre návrh vášho nového domova.

Zuzana Lokajová
Zuzana Lokajová

Napísal/a 5 hviezdičkové hodnotenie

google
Zuzana Lokajová
9. septembra 2023

Zdravím vás, s p.Pastorčákom som si dohodla konzultáciu, kde smevpotrebovali poradiť, či vchod do spálne umiestniť z obývačky alebo z chodby. My sme si už na hrubej stavbe nakreslili priečky,na ktorých sme sa zhodli. Len ten vchod bol otázny. Po jeho prehľade a skúsenostiach, nás uistil,že vchod môže byť z obývačky. Je oveľa lepší,ako z chodby, kde vedú dvere do kúpeľne+izbičky+techn.časti domu, kde by vznikol zvláštny priestor a potom dlhá úzka chodba smerom do spálne. Poradil aj s kúpeľňou a umiestnením sanity. Prebehla celkom plodná konverzácia,nápady, kde sme si potvrdili nejaké veci,a že to čo máme v pláne, je celkom dobre rozvrhnuté. Takže odporúčam takýto typ konzultácie, je to zhruba na 30 minút, ubehne to veľmi rýchlo a možno by sa žiadalo aj viac času ,keďže sa už rysuje predstava v hlave🙂. A možno budeme potrebovať aj ďalšiu konzultáciu,keďže sme 3 a každý z nás má inú predstavu o zariadení interiéru a nadhľad a skúsenosti odborníka budú vhodné a nápomocné. Ďakujem vám p.Pastorčák.

google
Tatiana Sirková
3. augusta 2023

Príjemná komunikácia, krásny návrh a prijateľná cena.

google
Renata Berkova
17. júla 2023

Pri rozhodnutí budovať dom sme potrebovali zabezpečiť doslova frustrujúce množstvo vecí. Možností bolo mnoho, zostávalo len jedno, správne sa rozhodnúť. 3dinteriér jednoznačne vynikala profesionálnym, ľudským prístupom a v neposlednom rade kvalitou služieb poskytovaných Ing. Pastorčákom. Viem, že som sa rozhodla veľmi správne a odporúčam spoluprácu s touto firmou každému, kto hľadá profesionalitu, kvalitu a korektnosť

google
Jana Miklošová
13. júla 2023

p. Pastorčák nám navrhoval interiér bytu a s jeho prácou sme nadmieru spokojní. Vypočul všetky naše požiadavky a taktiež nemal problém v priebehu spolupráce upraviť návrhy podľa našich pripomienok. Konečný výsledok vizualizácie prekonal naše očakávanie. Ďakujeme! :)

google
Michal Dorner
13. júla 2023

Využil som možnosť 30 minútovej bezplatnej video konzultácie. Potreboval som s ohľadom na dizajn interiéru poradiť s úpravou dispozície vo vstupnej chodbe a riešenia vstupu do šatníka zo spálne. Bolo to treba stihnúť ešte pred murovaním priečok. Termín som dostal hneď na budúci týždeň. Proces rezervácie cez stránku funguje perfektne a taktiež nebol problém zmeniť dohodnutý čas, keď sa mi zmenili plány. Konzultácia trvala určite aj vyše tých 30 minút. Pán Pastorčák bol veľmi milý a poradil so všetkým čo som potreboval a prešli sme aj nejaké veci navyše. Určite budem zvažovať ďalšiu spoluprácu pri návrhu interiéru keď pokročíme zo stavbou.

google
Mária Kováčová
13. júna 2023

Ing. Pastorčák nám navrhoval kuchyňu a chodbu. Prispôsoboval sa mnohým problematickým miestam paneláku (potrubia, odťah digestora a pod.). Poradil si s menšími priestormi a ich praktickým využitím. Oceňujem tvorbu poličiek na základe katalógu i dolaďovanie sedenia v kuchyni. Návrhy boli robené v štýle, ktorý sa nám páčil na jeho stránke. Za nás nadšenie. Taktiež spokojnosť s komunikáciou a predovšetkým prácou dizajnéra.

google
Zuzana Chalupkova
12. júna 2023

Môžem len odporučiť. Pán Pastorčak je veľmi príjemný, dobre sa s ním komunikuje. A hlavne počúva klienta. Poradí a pomôže v prípade nejasností ale nepretlača svoj názor. Ponúkne viac možností na výber. Celková spokojnosť.

google
Monika Šalapová
29. mája 2023

Som veľmi spokojná s Pavlovým prístupom, vidno, že sa vo svojej práci vyzná. Počas 30-minútovej konzultácie vedel toho veľa poradiť spôsobom, aby porozumel aj laik. Odovzdal veľa užitočných rád a nápadov - odskúšaných, z jeho praxe. S projektom domu pokračujeme a ak budeme niečo potrebovať, určite sa obrátime naňho.

google
Ingrid Süll
27. apríla 2023

Absolvovala som konzultáciu cez videohovor s pánom Pastorčákom. Mala som pôvodne pripravenú len jednu otázku ohľadom zariadenia nášho domu, ale pán Pavol bol veľmi ochotný a vyjadril sa vlastne ku všetkému čo videl na podkladoch. Mali sme sťažené podmienky, keďže mne sa pokazil notebook, tak som bola pripojená len cez telefón, a nehovoriac o "rodinnej dráme" keď spadol náš 2 ročný syn. Ale pán Pavol bol super, zostal profesionálny celý čas a po konzultácii som na mail obdržala zhrnutie videohovoru, jeho návrhy, nápady, cenné rady. Jeho služby môžem iba odporučiť.

google
Miroslav Jano
5. apríla 2023

Príjemná debata, profesionálny prístup, cenné rady.

google
Kristína Rágulová
21. marca 2023

Ďakujem veľmi pekne za prínosnú konzultáciu. Za krátky čas sme stihli prebrať všetko podstatné. Dostala som odpovede na svoje otázky a rady ako doladiť interiér. Ak by som vyskúšala službu už v začiatkoch plánovania mojej domácnosti, myslím že by som využila viacero služieb od tejto spoločnosti, ušetrilo by mi to veľa čau. Ďakujem ešte raz.

google
Zdenka Dírerová
21. marca 2023

Využila som konzultáciu ohľadne dizajnu kuchyne. Určite odporúčam ďalej.Dobrá komunikácia, profesionalita, ochota poradiť.

Veľmi milý a profesionálny prístup pána Pastorčáka ocení každý, ktorý hľadáte inšpiráciu, pomoc a neviete si dať rady v menších či väčších úskaliach vo svojom interiéry. V priebehu 30minut dokázal nájsť a uspokojiť naše náročné požiadavky a dodať odvahu do projektu ktorý máme vysnený. Nám krásne zrealizoval náčrt detskej izby, tak aby bola aj štýlová, ale aj aby spĺňala funkčnosť pri zachovaní zón na oddych i hru a neskôr i učenie. Oceňujem láskavosť a jemnosť akou vystupuje, že jeho služby nie sú nátlakom za každú cenu predať vám jeho služby, ale čistý zámer pomôcť a poradiť. Isto ho do budúcna opäť oslovím k plánovanej realizácii kúpeľne. Ďakujem veľmi pekne, kiež by boli všetci dizajnéri ako vy. S úctou Ľubica Neupauerová

google
Ivana Jurčagová
15. marca 2023

Pre mňa nesmierne prínosná video konzultácia. Pán Pastorčák je skutočný profesionál a určite plánujem opäť využiť jeho služby, keď si s niečím nebudem vedieť dať rady pri zariaďovaní nového domova.

google
Miriam Suchonova
13. marca 2023

Veľmi dobrá konzultácia. Odporúčam.

google
Lenka Kubovičová
22. februára 2023

Absolvovala som bezplatnu online konzultaciu a musim povedat ze predcilo ocakavania :) Perfektna a profesionalna komunikacia, pan Pastorcak si dopredu pripravil uvodne navrhy podla poslanych podkladov. Uz za tak kratky cas som sa dozvedela vela cennych informacii. Zaroven som dostala ponuku na dizajn interieru. Mozem odporucit :)

google
Gabriela Prusakova
20. februára 2023

Dnes som absolvovala video-konzultaciu s panom dizajnerom ktoru ponukal zdarma a bola som nad mieru prekvapena a spokojna s pristupom , s napadmi a riesenim nasho priestoru. Konzultacia mala trvat 30 minut ,ale pan dizajner mi venoval ovela viac casu a ochotne so mnou konzultoval nas interier . Naozaj profesionalny pristup. Odporucam

google
Petra Širgeľová
27. januára 2023

Online konzultácia s Ing. Pastorčákom bola prínosom. Oceňujem profesionálny prístup, dobrú komunikáciu a samotné riešenie interiéru. Taktiež musím vyzdvihnúť dobrú organizáciu celej konzultácie.

google
Miroslava Menhartova
18. januára 2023

Výborná organizácia konzultácie, profesionálna komunikácia a dobré riešenia, kde sa pán Pastorčák snažil vyhovieť každej mojej požiadavke a zodpovedal mi na všetky moje otázky.

google
Jana S
10. augusta 2022

Spolupráca s pánom Pastorčákom bola pre nás prínosom, poskytol nám mnoho cenných rád, ktoré sme využili. Taktiež jeho kreatívne nápady nám pomohli priblížiť sa k nášmu bývaniu. Za nás veľká spokojnosť a odporúčanie iným.