Rodinný dom bungalov – Stropkov

Návrh moderného interiéru s prvkami industrializmu pre mladú rodinu.

Breznica okr. Stropkov

1

77m2

Apríl 2020

Moderná novostavba typu bungalov

Bungalov ako typ rodinného domu je u nás veľmi populárny a pre mladé rodiny priamo stvorený. Časy, kedy sa stavali viacegeneračné domy sú už dávno preč. Dnešným trendom sú preto 4 až 5 izbové nízke domčeky typu bungalov. Menšie počty izieb si ale vyžadujú o to efektívnejšie dispozície aby sme ich využili čo najideálnejšie.

 

Dizajn interiéru – Breznica okres Stropkov

Oslovili ma majitelia novostavby, ktorí si nevedeli poradiť s jedným zásadným problémom. A tým bolo síce oddelenie pôvodne otvorenej kuchyne od obývacej časti. Cieľom návrhu bolo okrme iného vymyslieť originálny spôsob ako čiastočne uzavrieť kuchynskú časť. Malo to byť niečo moderné, zaujímavé čo príliš nezmenší priestor.

Posuvné dvere do kuchyne

Keďže bol priestor kuchyne už vopred daný pôdorysom projektu, musel som vymyslieť spôsob ako kuchyňu čiastočne uzavrieť.

V časti kde končilo barové sedenie som teda navrhol nový stĺp, ktorý poslúžil ako základ pre skrinkovú zostavu a posuvné dvere. Aby som dvere čo najviac zakomponoval do dizajnu, tak ich tvar je navrhnutý tak aby kopíroval tvar skriniek.

V otvorenej pozícii tak dvere slúžia ako predná časť skrinky. Po uzatvorení je kuchyňa čiastočne viditeľná cez sklenené časti dverí a otvorí sa tak bočnáý strana políc pri bare.

Posuvníkom si pozrite systém posuvných dverí

Posuvné dvere sú tak vsadené do dizajnu interiéru a tvoria s ním jeden celok. Pri bežnom pohľade sú tieto dvere “neviditeľné” a tvoria súčasť nábytku. S výsledkom boli majitelia veľmi spokojní.

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Prečítať celé hodnotenie “Zuzana Bičejova – Breznica”

Farebnosť interiéru

Farebné a materiálové ladenie interiéru bungalovu je navrhnuté v rámci súčasných trendov a teda v ňom prevláda drevo, betón a odtiene sivej.

Biela

Biela farba stien vytvára kontrast tmavým prvkom.

egger dub denver

Egger Dub denver hnedý

Tmavý odtieň dubového dreva výborne ladí s antracitom.

Antracit

Antracitové plochy pôsobia moderno industriálne.

Podlaha svetlý dub

Jednoliata podlaha zjednotí dizajn interiéru.

Obývacia izba a krb so sedením

V rámci dizajnu obvacej izby si majitelia želali v návrhu použiť ich jestvujúcu rohovú sedačku, ktorú už mali kúpenú. Dizajn obývacej časti je skôr jednoduchý s minimom skriniek. Dominantným prvkom tejto časti je moderný rohový krb so sedením pod oknom.

Návrh kúpeľne

Návrh kúpeľne a výber obkladov a dlažieb som realizoval tak aby to spolu s interiérom tvorilo jeden celok. Občas klienti požadujú trochu viac farebnosti či vzorov v rámci kúpeľne. Vždy ale nájdeme vhodný kompormis tak aby to spolu všetko ladilo.

V modernej kúpeľni nesmú chýbať väčšie formáty obkladov a minimum škár. Farebná kombinácia biela, drevo a antracit je použitá aj v kúpeľni.

Šatník a vstup

Šatníky patria medzi časté miestnosti, ktoré v rámci dizajnu interiérov navrhujem. Klienti radi túto možnosť využívajú, pretože je dobré tento priestor využiť čo najefektívnejšie. Okrem návrhu totiž dostanú k návrhom aj výkresy pre stolára a tak nemajú s realizáciou žiadne starosti.

Pre klientov zo Stropkova som navrhoval šatníky dva:

  1. Šatník ako súčasť spálne.
  2. Šatník vo vstupnej chodbe.

Šatník v spálni

Tento šatník je navrhutý rovnomerne, zrkadlovo pre oboch partnerov. Centrálnym prvkom je vysoké zrkadlo s kozmetickou časťou pre manželku. Farebnosť je svetlá s teplým nádychom a teplou farbou osvetlenia.

Šatník zo vstupnej chodby

Tento šatník je úzky a dlhý. Keďže v šatníkoch sa zvyčajne neodporúča umiestňovať žiadne uzatvorené skrine, tak ani úzky priestor nie je problém. Riešenie šatníka je navrhuté tak aby v ňom bolo dostatok miesta na topánky, kabelky či vešanie. V takomto šatníku nebudete mať nikdy málo miesta na uloženie potrebných vecí.

Detská izba a vstupná chodba

Návrhy detských izieb sú asi najzábavnejšie. Pri dnešnej ponuke rôznych dekorácií, farieb, tapiet a doplnkov sa dá vykúzliť nádherná detská izba na akúkoľvek tému. Táto detská izba je určená pre 3 ročného chlapca bez bližšie určenej témy. Nosnou farbou izby je pastelová modrá, ktorú som doplnil o teplejšiu žltú, drevo a motív oblakov.

Viac informácii o tomto návrhu detskej izby si môžete prečítať v samostatnom príspevku.

Vstupná chodba

Poslednou časťou návrhu je vstupná chodba alebo aj zádverie. Pôvodne bola táto časť domu navrhnutá ako spojená a otvorená s chodbou a jedálňou. Aby som zachoval otvorenosť a svetlosť priestoru a zároveň spravil preistor viac praktickým, tak som navrhol použiť presklené zasúvacie dvere. Teplo z interiéru tak nebude v zime unikať von pri každom otvorení vstupných dverí.

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - Marec 2021.

Ďalšie projekty

Byt v škandinávskom štýle

Byt v škandinávskom štýle

Návrh dizajnu 2-izbového bytu vo svetlom škandinávskom severskom štýle. Návrh interiéru kuchyne, obývačky, chodby, kúpeľne a spálne.

4 farebné verzie jednej kuchyne

4 farebné verzie jednej kuchyne

Interiérový dizajn a 3D vizualizácia ako pomoc pre nerozhodných ľudí. Pozrite si 4 rôzne verzie tej istej kuchynskej linky.

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie “Dušana – Trenčianska Teplá”

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Prečítať celé hodnotenie “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Prečítať celé hodnotenie “Zuzana Bičejova – Breznica”

Igor – Rakovnica okr. Rožňava

Po pohľade na už hotovú 3D vizualizáciu sme mali úžasné pocity a už sme sa nevedeli dočkať keď to tak bude vyzerať v realite. Čo je skvelé je to, že 3D vizualizácia je v kvalite, že človek naozaj uverí tomu že to je skutočnosť. Prečítať celé hodnotenie “Igor – Rakovnica okr. Rožňava”

spálňa s modrou farbou

Vyskočová – návrh kuchynskej linky

Komunikácia bola veľmi dobrá. Cena a výkon sú za nás top. Určite odporúčam. Prečítať celé hodnotenie “Vyskočová – návrh kuchynskej linky”

navrh kuchynskej linky na mieru
Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Páči sa vám moja práca? Dostávajte inšpirácie priamo na váš email.

Vaše prihlásenie bolo úspešné. Skontrolujte si prosím Vašu e-mailovú schránku kde som Vám poslal aktivačný e-mail.

Pin It on Pinterest