3 dôvody prečo si nechať rezervu

Iná šarža dlažby
Uverejnené 5 sep, 2015

Poznámka autora: Tento článok obsahuje informácie platné k dátumu jeho napísania. Aktuálne už na žiadnej predajni nepracujem a venujem sa výhradne interiérovému dizajnu.

Takmer každý deň sa stretávam so stále tou istou situáciou. Do predajne vstúpi zákazník, ktorý smeruje priamo k predajcovi a začne jednoduchou otázkou pri ktorej viem, že si rezervu nenechali…

Najprv vám ale poviem čo tomu predchádza, teda resp. ako takmer so 100%-nou úspešnosťou viem, čo bude nasledovať. Títo zákazníci vstupujú do predajne prevažne rýchlejšie a ráznejšie ako ostatní. Väčšinou majú v ruke nejaký kúsok niečoho, zabalený v papieri alebo igelite, ich oči preletia ponuku obkladov a dlažieb v priemere za 7 sekúnd a okamžite po tom idú na vec.

“Dobrý deň, potreboval by som takúto dlažbu…”

…medzitým vyberú kúsok dlažby s rozmermi cca 5×5 cm, väčšinou ešte od lepidla. Často sa jedná o dlažbu minimálne 8 rokov starú, s ktorou nemali doteraz žiadny problém… doteraz!

Problém nastáva až vtedy, keď príde na rad oprava alebo rekonštrukcia kúpeľne a oni zistia, že z danej dlažby nemajú v rezerve ani jeden kúsok, a potrebujú napríklad 3 – 5 ks (hodnota je aritmetický priemer podľa toho čo si pamätám). Vtedy sa v prvom rade spýtam na názov výrobcu (ten je často na zadnej strane dlaždice, ale z kúska 5x5cm sa nedá vyčítať), jej rozmer a prípadne na názov série (ak si to vôbec niekto pamätá po toľkých rokoch). Vo väčšine prípadov ale nezistím nič, na základe čoho by sa dala dlažba identifikovať. Tak prichádzajú na rad moje skúsenosti a ak sa nejedná o „no name“ dlažbu z výpredaja v stavebninách ale je to niečo čo som aspoň raz videl, tak je šanca, že to nájdem. No to je prípad jeden zo sto. Poväčšine nám zostáva už len doladiť niečo čo iné…

“Nie mne stačí už len 5 dlaždíc….”

Keď už je niečo vybrané, čo rozmerovo aj farebne približne sedí k tomu čo hľadáme, tak nastáva znovu ten istý problém, vďaka ktorému prišiel po toľkých rokoch. On potrebuje 5 kusov (v balení je zvyčajne cca 1 m2) a vôbec, ale že vôbec ani o jeden viac….on potrebuje doložiť iba jeden rad. Niektorí ľudia sú proste nepoučiteľní a potom to vyzerá aj takto 🙂

Iná šarža dlažby

3 dôvody prečo to spraviť inak…

Ako som už vyššie povedal, takéto situácie zažívam takmer každý deň a preto sa vždy povypytujem prečo na rezervu nemysleli vopred a kvôli čomu ju potrebujú až teraz po toľkých rokoch. Tu sú najčastejšie dôvody prečo sa domnievali, že rezervu nepotrebujú:

  1. Mám dobrého majstra, nič sa nebude prerábať
    To je sčasti pravda, pretože je veľa odborníkov, ktorý pracujú s minimálnym odpadom a sám zopár takých poznám. Nikto vám ale nezaručí, že vám nepraskne nejaká rúrka v stene, prípadne, že nezačne tiecť niektorý zo spojov. Vtedy idú obklady dole a to sa málokedy podarí tak, aby zostali všetky kusy celé.
  2. Kúpeľňu robím na 20 rokov, takže je nezmysel mať obklady nazvyš
    Áno z tohto pohľadu to vyzerá ako logický argument, ale….nikto nevie čo bude o 20 rokov. Ja sa práve stretávam častejšie s prípadmi, kedy sa vyhadzujú vane z kúpeľní a menia sa za sprchovacie kúty (a nie sú to 20 ročné kúpeľne..), pretože je to teraz modernejšie, šikovnejšie, deti nám už vyrástli a podobne.
  3. Dokúpim neskôr keď mi ho bude treba (o rok, dva…)
    Ak ho ešte budú mať v ponuke, prípadne niekde na sklade, tak áno. Ale v tom prípade si odložte minimálne kartónový obal od pôvodnej dlažby aby ste vedeli akú šaržu a kaliber potrebujete a pripravte sa na to, že síce dlažbu zoženiete, ale bude viditeľne svetlejšia/tmavšia či väčšia/menšia od tej vašej. A tak, keď ju po rokoch budete potrebovať, tak to proste bude vidno, že to nie je ono.

Referencie

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Čítať ďalej “Dušana – Trenčianska Teplá”

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Čítať ďalej “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Čítať ďalej “Zuzana Bičejova – Breznica”

Sledujte moju tvorbu

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - Január 2021.

Ďalšie príspevky

Polička do sprchy walk-in

Polička do sprchy walk-in

Sprchové kúty typu walk-in, ktoré môžete doplniť o šikovné príslušenstvo. Polička do sprchy, box na okuliare, držiak na uterák či zrkadielko na holenie.

Inšpirácie pre malý byt

Inšpirácie pre malý byt

Pozrite si krátke video plné inšpirácie pre malý byt. Nájdete v ňom ukážku toho ako sa dá šikovne vyriešiť byt na ploche 25m2.

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie “Dušana – Trenčianska Teplá”

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Prečítať celé hodnotenie “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Prečítať celé hodnotenie “Zuzana Bičejova – Breznica”

Igor – Rakovnica okr. Rožňava

Po pohľade na už hotovú 3D vizualizáciu sme mali úžasné pocity a už sme sa nevedeli dočkať keď to tak bude vyzerať v realite. Čo je skvelé je to, že 3D vizualizácia je v kvalite, že človek naozaj uverí tomu že to je skutočnosť. Prečítať celé hodnotenie “Igor – Rakovnica okr. Rožňava”

spálňa s modrou farbou

Vyskočová – návrh kuchynskej linky

Komunikácia bola veľmi dobrá. Cena a výkon sú za nás top. Určite odporúčam. Prečítať celé hodnotenie “Vyskočová – návrh kuchynskej linky”

navrh kuchynskej linky na mieru

Pin It on Pinterest

Zdieľaní
Zdieľať príspevok