3 dôvody prečo si nechať rezervu

Poznámka autora: Tento článok obsahuje informácie platné k dátumu jeho napísania. Aktuálne už pozíciu predajcu nezastávam a venujem sa výhradne interiérovému dizajnu.

Takmer každý deň sa stretávam so stále tou istou situáciou. Do predajne vstúpi zákazník, ktorý smeruje priamo k predajcovi a začne jednoduchou otázkou pri ktorej viem, že si rezervu nenechali…

Najprv vám ale poviem čo tomu predchádza, teda resp. ako takmer so 100%-nou úspešnosťou viem, čo bude nasledovať. Títo zákazníci vstupujú do predajne prevažne rýchlejšie a ráznejšie ako ostatní. Väčšinou majú v ruke nejaký kúsok niečoho, zabalený v papieri alebo igelite, ich oči preletia ponuku obkladov a dlažieb v priemere za 7 sekúnd a okamžite po tom idú na vec.

“Dobrý deň, potreboval by som takúto dlažbu…”

…medzitým vyberú kúsok dlažby s rozmermi cca 5×5 cm, väčšinou ešte od lepidla. Často sa jedná o dlažbu minimálne 8 rokov starú, s ktorou nemali doteraz žiadny problém… doteraz!

Problém nastáva až vtedy, keď príde na rad oprava alebo rekonštrukcia kúpeľne a oni zistia, že z danej dlažby nemajú v rezerve ani jeden kúsok, a potrebujú napríklad 3 – 5 ks (hodnota je aritmetický priemer podľa toho čo si pamätám). Vtedy sa v prvom rade spýtam na názov výrobcu (ten je často na zadnej strane dlaždice, ale z kúska 5x5cm sa nedá vyčítať), jej rozmer a prípadne na názov série (ak si to vôbec niekto pamätá po toľkých rokoch). Vo väčšine prípadov ale nezistím nič, na základe čoho by sa dala dlažba identifikovať. Tak prichádzajú na rad moje skúsenosti a ak sa nejedná o „no name“ dlažbu z výpredaja v stavebninách ale je to niečo čo som aspoň raz videl, tak je šanca, že to nájdem. No to je prípad jeden zo sto. Poväčšine nám zostáva už len doladiť niečo čo iné…

“Nie mne stačí už len 5 dlaždíc….”

Keď už je niečo vybrané, čo rozmerovo aj farebne približne sedí k tomu čo hľadáme, tak nastáva znovu ten istý problém, vďaka ktorému prišiel po toľkých rokoch. On potrebuje 5 kusov (v balení je zvyčajne cca 1 m2) a vôbec, ale že vôbec ani o jeden viac….on potrebuje doložiť iba jeden rad. Niektorí ľudia sú proste nepoučiteľní a potom to vyzerá aj takto 🙂

Iná Šarža Dlažby

3 dôvody prečo to spraviť inak…

Ako som už vyššie povedal, takéto situácie zažívam takmer každý deň a preto sa vždy povypytujem prečo na rezervu nemysleli vopred a kvôli čomu ju potrebujú až teraz po toľkých rokoch. Tu sú najčastejšie dôvody prečo sa domnievali, že rezervu nepotrebujú:

  1. Mám dobrého majstra, nič sa nebude prerábať
    To je sčasti pravda, pretože je veľa odborníkov, ktorý pracujú s minimálnym odpadom a sám zopár takých poznám. Nikto vám ale nezaručí, že vám nepraskne nejaká rúrka v stene, prípadne, že nezačne tiecť niektorý zo spojov. Vtedy idú obklady dole a to sa málokedy podarí tak, aby zostali všetky kusy celé.
  2. Kúpeľňu robím na 20 rokov, takže je nezmysel mať obklady nazvyš
    Áno z tohto pohľadu to vyzerá ako logický argument, ale….nikto nevie čo bude o 20 rokov. Ja sa práve stretávam častejšie s prípadmi, kedy sa vyhadzujú vane z kúpeľní a menia sa za sprchovacie kúty (a nie sú to 20 ročné kúpeľne..), pretože je to teraz modernejšie, šikovnejšie, deti nám už vyrástli a podobne.
  3. Dokúpim neskôr keď mi ho bude treba (o rok, dva…)
    Ak ho ešte budú mať v ponuke, prípadne niekde na sklade, tak áno. Ale v tom prípade si odložte minimálne kartónový obal od pôvodnej dlažby aby ste vedeli akú šaržu a kaliber potrebujete a pripravte sa na to, že síce dlažbu zoženiete, ale bude viditeľne svetlejšia/tmavšia či väčšia/menšia od tej vašej. A tak, keď ju po rokoch budete potrebovať, tak to proste bude vidno, že to nie je ono.
Ako zariadit kuchynu v skandinavskom style online kurz

Vytvorte si svoju vysnívanú kuchyňu: Naučíme vás ako na to!

Spustili sme náš úplne prvý online kurz, ktorý vás naučí všetko potrebné na efektívne zariadenie kuchyne do najmenších detailov.

Využite špeciálnu úvádzaciu cenu a začnite svoju cestu k novej kuchyni ešte dnes.

Sledujte náš Instagram

Najnovšie projekty a zákulisie našej práce

394 Príspevky
1.3K Sledovatelia
Interiér pre milovníka horskej cyklistiky...

Tento návrh nám svojou jedinečnosťou prirástol k srdcu. 😍
Cieľom bolo vytvoriť neopozeraný dizajn interiéru domu, ktorý bude sčasti slúžiť aj ako oddychová zóna na večerné posedenie s priateľmi.
Majiteľ nám dal voľnú ruku v rámci dizajnu s tým, aby sme pre neho vytvorili niečo originálne. Jedinou podmienkou bolo zachovanie priznaného betónového stropu a zakomponovanie cyklistickej témy do celkového dizajnu.

Zvolili sme paletu farieb a materiálov, ktorá korešponduje s farbami fototapety a dodáva interiéru pocit útulnosti a tepla, ktorý sme podporili aj teplou farbou osvetlenia.

Vedeli by ste si predstaviť tieto materiály u seba doma? Dajte nám vedieť v komentároch. 🙂

Ak hľadáte niekoho, kto vám pomôže navrhnúť váš nový domov, tak nás neváhajte kontaktovať alebo nám napíšte správu.

3dinterier.sk
+421 950 448 338
navrhy@3dinterier.sk

#interierovydizajn #byvanie #domov #dizajn #style #interiordesign #trekbikesczsk
Návrh novej bytovej kuchyne v našej obľúbenej zeleno-dubovej kombinácii.

Sme radi, že sa do našich interiérov znovu vracajú prírodné farby.
Nie že by sa nám trend kašmírovej šedej nepáčil, práve naopak.
Stále je to obľúbená farba väčšiny ľudí a my sa našou prácou snažíme ukázať, že interiér nemusí byť vždy len šedý či antracitový.

Napríklad taká zelená kuchyňa dokáže vniesť do interiéru kus prírody. Preto sa výborne kombinuje s prírodnými dubovým dekormi alebo dýhami.

Uvažujete o novej kuchyni či obývačke? Hľadáte niekoho, kto vám s tým pomôže?
Jednoducho nám napíšte správu. Nezáväzne. Radi vám vysvetlíme všetko ohľadom našej prípadnej spolupráce.

#zelena #interierovydizajn #interierovydesigner #rodinnydom #kuchyna #zelenakuchyna
Naša nová obľúbená kombinácia materiálov od #eggergroup 

1. Kamenná zelená
2. Dub Hickory prírodný
😍

O to viac sme radi, keď si túto kombináciu zamilujú aj naši klienti, ktorým tvoríme dizajn ich nového domova.

#navrhyinterierov #bytovydizajn #dizajninterieru #navrhinterieru #nabytoknamieru
Pre nerozhodných...

Tento návrh novej bytovej kuchyne je skvelým príkladom toho ako dokáže kvalitná vizualizácia pomôcť pri rozhodovaní.
Majitelia mali dilemu či staviť na overenú klasiku - tmavo šedá s dubom...
...alebo ísť do niečoho "odvážnejšieho" napríklad zelenej. 🤔

Stačili 2 vizualizácie a bolo rozhodnuté.
Jednoznačne zelená s prírodným dubovým drevodekorom.

Napíšte nám do komentára, ktorá verzia sa vám páči viac.

Ak aj vy patríte k tým, čo majú plnú hlavu predstáv no potrebujú usmerniť, poradiť či pomôcť pri rozhodovaní, tak vám s tým veľmi radi pomôžeme. Neváhajte nám napísať správu a vysvetlíme vám ako to celé prebieha.

#nerozhodni #vizualizacia #interierovydizajn #zelenakuchyna #interierovydizajnslovensko
Máte dosť kašmírovej a halifaxu?

Úprimne, podľa mňa je toho kašmíru už strašne veľa. O to radšej som bol, keď som otvoril nový vzorkovník od #EGGERGroup a našiel som tam tieto skvelé novinky.

Kamenná a Eukalyptová zelená či Karátová béžová, ktorá je skvelou náhradou za kašmírovú šedú. A mimochodom pôsobí aj teplejšie a o trošičku svetlejšie.

Tiež nové drevodekory ako napríklad Dub Tornsberg či Casella, ktoré by mohli konkurovať obľúbeným halifaxom.

Mám za sebou prvé návrhy s týmito materiálmi a klienti boli ohromení, čo je určite dobré znamenie 🙂

#novetrendy #interierovydizajn #stopkasmiru #kreativita #neopozeranydizajn #bytovydizajn #style
Prvé návrhy dizajnu dennej časti domu pre mladý pár.
Jedná sa o novostavbu domu, ktorý je zatiaľ ešte len ako hrubá stavba a rozvody elektriny sa teda budú riešiť na základe navrhnutého dizajnu interiéru.

Návrh vychádza z prvotného návrhu 2d dispozície, ktorý sme pre klientov vytvorili počas bezplatnej video konzultácie, na základe ktorej sa rozhodli využiť aj naše ďalšie služby. 😉

Ich predstava bola kombinácia kašmír/satin s drevom a trochou zelenej farby. Po zaslaní inšpirácii a úvodnej konzultácii vznikol tento návrh, ktorý je v procese pripomienkovania.

Ako sa vám páči?

#interierovydizajn #domov #3dinterier_pastorcak #dizajninterieru #interierovydesigner #rodinnydom #kasmir #modernliving #olivegreen
Krb v strede obývacej haly môže byť občas ťažké navrhnúť tak, aby zapadol do celkového dizajnu.

V tomto prípade sme navrhli krb, ktorého spodná časť je po stranách rozšírená čím vznikli miesta na ďalšie príležitostné sedenie hostí.

Neviete si predstaviť svoj nový domov? Zaujali vás naše návrhy?

Napíšte nám správu a radi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku za návrh dizajnu interiéru na mieru a presne podľa vašich predstáv.

#obyvacka #designinterieru #interierovydesigner #vizualizacia #domov #interierovydizajnslovensko
Ako využiť výraznú farbu v interiéri?
No predsa tak, že ňou upútame na nejaký pekný dizajnový prvok - napríklad kreslo, ktoré pri svetlej sedačke skutočne vynikne.

Potrebujete poradiť so svojim interiérom? Neváhajte nám napísať správu. Radi vám pomôžeme.

#uputajma #akonafarby #navrhyinterierov #3dinterier_pastorcak #modernizariadanie #style