Tmavá kúpeľňa s veľkoformátovým obkladom

Dizajn tmavej kúpeľne, ktorý pôsobí mužsky, elegantne a príjemne.

Prešov

1

10m2

Júl 2020

Tmavá kúpeľňa môže byť pre niekoho príliš depresívna. No ak sa navrhne s citom a vhodným osvetlením, tak z nej vznikne luxusná kúpeľňa.

Tmavé farby v kúpeľni

Dnes už nie je ničím výnimočným ak sa pri návrhu kúpeľne použijú tmavé až čierne obklady. Ani veľké tmavé plochy nemusia pôsobiť pochmúrne, ak sú vhodne vyvážené svetlými prvkami. Pri uvažovaní nad tmavým obkladom myslite na to, že dobrým kontrastom k čiernej farbe je biela farba sanity.

Vysoké svetlé stropy, väčšie okno či dostatok prirodzeného svetla pomôže presvetliť tmavé obklady v kúpeľni. Moderné LED pásy, ktoré môžete umiestniť aj blízko vody sú ideálnym riešním na vytvorenie zaujímavých prvkov.

Tmavá kúpeľňa s drevom

Pri návrhu kúpeľne je jej dizajn vhodné prispôsobiť štýlu a vkusu jej majiteľov. Tmavé odtiene, menej farieb a výraznejšie kontrasty medzi svetlým a tmavým obkladom pôsobia elegantne a mužsky. Preto sú tieto kombinácie vhodné aj pre čisto mužskú kúpeľňu. No určite si nájdu miesto aj v modernej rodinnej kúpeľni.

Aby kúpeľňa nepôsobila chladne, tak sa jednofarebné respektíve kamenné obklady kombinujú s drevom. Drevo vo forme keramickej dlažby prináša do kúpeľne pocit tepla.

Kombinovanie dlažieb v kúpeľni

Väčšinou je podlaha v kúpeľni tvorená jednotnou keramickou dlažbou. Jednoliata dlažba priestor opticky zjednotí a zväčší. Na ozvláštnenie alebo optické oddelenie niektorých častí kúpeľne je občas dobré siahnuť po dvojkombinácii. V tomto prípade som čiernou dlažbou oddelil priestor toalety a sprchy od centrálnej časti kúpeľne s umývadlom.

Dvojkombinácie dlažieb je nutné navrhovať opatrne, pretože ak sa to spraví nesprávne, tak to bude viac na škodu ako na osoh. Skúsený dizajnér by mal vždy vedieť vhodne poradiť akú farbu, veľkosť a tvar dlažby vybrať pre vašu kúpeľňu.

Sanita a nábytok do kúpeľne

Pri výbere sanity a nábytku do kúpeľne je dobré myslieť nielen na cenu ale hlavne na uživateľský komfort, životnosť a jednoduchosť údržby.

V súčasnosti je vhodné vyberať jednoduchšie tvary sanity s rovnými líniami a plochami. To ale neznamená, že oblé tvary nie sú moderné, práve naopak. Oblé tvary s jemnými hranami kúpeľňu opticky zjemnia a dodajú jej trochu ženskosti a elegancie.

Návrh kúpeľne od dizajnéra

Ak uvažujete nad novou kúpeľňou tak určite stojí za zváženie osloviť skúseného dizajnéra. Ale iba v prípade ak:

  • nemáte dostatok času na obhliadku množstva predajní obkladov a sanity,
  • neviete sa rozhodnúť, ktorá kombinácia bude vyzerať najlepšie,
  • máte predstavu čo chcete ale neviete ako to dosiahnuť,
  • chcete čas strávený nad rozmýšľaním o dizajne využiť nejako zmysluplnejšie.

Ak ste aspoň na jeden bod odpovedali kladne, tak mi určite napíšte a ja vám rád pomôžem. Nezáleží odkiaľ ste, pretože dizajn kúpeľne vieme vybaviť na diaľku, bez nutnosti osobného stretnutia.

Môžete sa o tom presvedčiť na základe reálnych referencií z celého Slovenska.

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - Jún 2021.

Ďalšie projekty

Alena – návrh kuchynskej linky

Na návrhu najviac oceňujem nápad a profesionálnu komunikáciu dizajnéra. Už prvé návrhy boli krásne a preto jeho služby určite odporúčam využiť. Prečítať celé hodnotenie “Alena – návrh kuchynskej linky”

vyvazena kuchyna so skrytymi dverami do spajze

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie “Dušana – Trenčianska Teplá”

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Prečítať celé hodnotenie “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Prečítať celé hodnotenie “Zuzana Bičejova – Breznica”

Igor – Rakovnica okr. Rožňava

Po pohľade na už hotovú 3D vizualizáciu sme mali úžasné pocity a už sme sa nevedeli dočkať keď to tak bude vyzerať v realite. Čo je skvelé je to, že 3D vizualizácia je v kvalite, že človek naozaj uverí tomu že to je skutočnosť. Prečítať celé hodnotenie “Igor – Rakovnica okr. Rožňava”

spálňa s modrou farbou
Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Páči sa vám moja práca? Dostávajte inšpirácie priamo na váš email.

Vaše prihlásenie bolo úspešné. Skontrolujte si prosím Vašu e-mailovú schránku kde som Vám poslal aktivačný e-mail.

Pin It on Pinterest