Dizajn tmavej kúpeľne, ktorý pôsobí mužsky, elegantne a príjemne.

Prešov
Júl 2020
10m2

Moderná a nadčasová kúpeľňa

Tmavá kúpeľňa môže byť pre niekoho príliš depresívna. No ak sa navrhne s citom a vhodným osvetlením, tak z nej vznikne luxusná kúpeľňa.

Páči sa ám naša práca? Rádi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre váš nový domov.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Nezáväzná cenová ponuka na pár klikov. Stačí vyplniť fromulár a odpovedať na pár otázok.

Rezervujte si termín návrhu už teraz!
Prijímame objednávky na Január 2023.

Tmavé farby v kúpeľni

Dnes už nie je ničím výnimočným ak sa pri návrhu kúpeľne použijú tmavé až čierne obklady. Ani veľké tmavé plochy nemusia pôsobiť pochmúrne, ak sú vhodne vyvážené svetlými prvkami. Pri uvažovaní nad tmavým obkladom myslite na to, že dobrým kontrastom k čiernej farbe je biela farba sanity.

Vysoké svetlé stropy, väčšie okno či dostatok prirodzeného svetla pomôže presvetliť tmavé obklady v kúpeľni. Moderné LED pásy, ktoré môžete umiestniť aj blízko vody sú ideálnym riešním na vytvorenie zaujímavých prvkov.

Tmavá kúpeľňa s drevom

Pri návrhu kúpeľne je jej dizajn vhodné prispôsobiť štýlu a vkusu jej majiteľov. Tmavé odtiene, menej farieb a výraznejšie kontrasty medzi svetlým a tmavým obkladom pôsobia elegantne a mužsky. Preto sú tieto kombinácie vhodné aj pre čisto mužskú kúpeľňu. No určite si nájdu miesto aj v modernej rodinnej kúpeľni.

Aby kúpeľňa nepôsobila chladne, tak sa jednofarebné respektíve kamenné obklady kombinujú s drevom. Drevo vo forme keramickej dlažby prináša do kúpeľne pocit tepla.

Kombinovanie dlažieb v kúpeľni

Väčšinou je podlaha v kúpeľni tvorená jednotnou keramickou dlažbou. Jednoliata dlažba priestor opticky zjednotí a zväčší. Na ozvláštnenie alebo optické oddelenie niektorých častí kúpeľne je občas dobré siahnuť po dvojkombinácii. V tomto prípade som čiernou dlažbou oddelil priestor toalety a sprchy od centrálnej časti kúpeľne s umývadlom.

Dvojkombinácie dlažieb je nutné navrhovať opatrne, pretože ak sa to spraví nesprávne, tak to bude viac na škodu ako na osoh. Skúsený dizajnér by mal vždy vedieť vhodne poradiť akú farbu, veľkosť a tvar dlažby vybrať pre vašu kúpeľňu.

Sanita a nábytok do kúpeľne

Pri výbere sanity a nábytku do kúpeľne je dobré myslieť nielen na cenu ale hlavne na uživateľský komfort, životnosť a jednoduchosť údržby.

V súčasnosti je vhodné vyberať jednoduchšie tvary sanity s rovnými líniami a plochami. To ale neznamená, že oblé tvary nie sú moderné, práve naopak. Oblé tvary s jemnými hranami kúpeľňu opticky zjemnia a dodajú jej trochu ženskosti a elegancie.

Návrh kúpeľne od dizajnéra

Ak uvažujete nad novou kúpeľňou tak určite stojí za zváženie osloviť skúseného dizajnéra. V prípade ak:

  • nemáte dostatok času na obhliadku množstva predajní obkladov a sanity,
  • neviete sa rozhodnúť, ktorá kombinácia bude vyzerať najlepšie,
  • máte predstavu čo chcete ale neviete ako to dosiahnuť,
  • chcete čas strávený nad rozmýšľaním o dizajne využiť nejako zmysluplnejšie.

Ak ste aspoň na jeden bod odpovedali kladne, tak mi určite napíšte a ja vám rád pomôžem. Nezáleží odkiaľ ste, pretože dizajn kúpeľne vieme vybaviť na diaľku, bez nutnosti osobného stretnutia.