Mramor, drevo a tmavé farby. To je presne to čo vystihuje tento návrh interiéru.

Okres Trebišov
Máj 2020
84 m2

Rekonštrukcia rodinného domu

Rodinný dom a jeho rekonštrukcia sa niekedy zaobíde aj bez nutnosti stavebných úprav. Pôvodná dispozícia staršieho rodinného domu zostala aj teraz bez výraznejších zmien. Nosné steny a rozmery izieb zostali nezmenené. Mojou hlavnou úlohou bolo vytvoriť štýlový dizajn interiéru, ktorý bude spĺňať predstavy jej budúcich majiteľov a pomôcť im tak s rekonštrukciou. V rámci spolupráce bolo navrhnuté takmer celé prízemie domu – kuchyňa, obývacia izba, centrálna vstupná chodba, spálňa a samostatný šatník.

Páči sa ám naša práca? Rádi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre váš nový domov.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Nezáväzná cenová ponuka na pár klikov. Stačí vyplniť fromulár a odpovedať na pár otázok.

Rezervujte si termín návrhu už teraz!
Prijímame objednávky na Január 2023.

Štýlové bývanie s prvkami mramoru

Majiteľka domu mala celkom dobrú predstavu čo sa týka farebného zladenia a celkovej nálady interiéru, už pri našom prvom stretnutí. Okrem mnohých iných medzi mi poslala a ukázala aj tieto dve inšpirácie. Pomocou takýchto inšpiratívnych fotiek som si ihneď dokázal dostatočne dobre vytvoriť predstavu o nálade interiéru a vkuse jeho majiteľov.

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Pinterest

Návrh kuchynskej linky s jedálňou

Ako prvé sme ako vždy začínali návrhom kuchyne s jedálňou, ktorá tvorí hlavné miesto stretávania jej členov u väčšiny rodín.

Kombinácie farieb a štruktúr sú navrhnuté s cieľom dosiahnuť potrebný farebný kontrast medzi bielymi skrinkami a tmavou pracovnou doskou a jej zástenou. Dispozícia skriniek sa prispôsobila jestvujúcim rozvodom hlavne z dôvodu, že rodinný dom a jeho rekonštrukcia sa realizovali len v rámci nových omietok, podláh, dverí, stropov a elektrických rozvodov.

Spojená obývacia izba

Po dosúhlasení dizajnu kuchyne, konzultáciách a úpravách jej farieb som sa mohol pustiť do návrhu spojenej obývacej časti, cez ktorú sa do kuchyne vchádza. V tejto časti domu sme bielo šedú kombináciu doplnili o výraznejšie prvky mramoru a dreva.

Podlaha

Jednoliata podlaha v kuchyni a obývačke

Dub Halifax prírodný

Prírodný odtieň s výraznou kresbou pre nábytok

Antracit

Kovové detaily a nábytok v antracitovej farbe

Imitácia mramoru

Mramor frapuccino dodáva interiéru eleganciu

Veľkoformátový obklad v imitácii mramoru je použitý na stene za televízorom a na bočnej stene obývacej izby.

Pri vstupe do obývacej izby vás zaujme priestranná kožená sedačka U-tvaru a kvetinová lamelová stena na mieru. Kvetiny, ktoré má majiteľka veľmi rada, prinášajú do interiéru časť prírody a s drevom a mramorom vytvárajú dokonalú súhru.

Tmavá kúpeľňa s bielym mramorom

Dizajn kúpeľne bol inšpirovaný predstavou a indíciami o jej ladení, ktoré som dostal od klientov. Na základe poslaných inšpirácií som vyhľadal vhodné obklady a dlažby, ktoré vytvoria požadovaný dizajn kúpeľne.

Tmavý kameň

Obklad RAKO – Quarzit 40x80cm

Biela sanita

Biela sanita perfektne vyváži tmavú farbu stien

Dub Halifax prírodný

Kúpeľňový nábytok v prírodnom dubovom odtieni

Mramor

Imirácia mramoru statuario v rozmere 60x120cm

Keďže bol tmavý kameň prevládajúcou farbou kúpeľne, musel som ju navrhnúť tak aby to celé nepôsobilo pochmúrne. V takýchto prípadoch je dôležité správne osvetlenie a vhodné farebné vyváženie kontrastných prvkov.

V rámci rekonštrukcie kúpeľne v rodinnom dome som navrhol vytvoriť za vaňou novú predstenu. Práve táto časť rozbila veľkú tmavú plochu obkladu a z vane urobila dominantu kúpeľne.

Pôvodný návrh sme síce viackrát upravili – zmenili farby na svetlo sivé a neskôr až krémové, no nakoniec som sa predsa len vráili k tmavému dizajnu. Som predsvedčený, že to bolo správne rozhodnutie.

Spálňa a šatník

Spálňa, ktorá sa nachádza v nočnej časti domu, je navrhnutá tak aby pôsobila svetlo, moderne a zároveň útulne. Dominantou spálne je ako už to býva zvykom manželská posteľ, ktorá je doplnená o 3D panely. Práve 3D dekorácia na stene bola tým, čo sa majiteľom na iných návrhoch spální najviac páčilo.

Nábytok a jeho dizajn je navrhnutý menej technicky a viac žensky a elegantne. Preto v ňom prevláda biela farba, okrúhle úchytky a trochu svetlo ružovej. Výraznejšími prvkami interiéru je tmavo tyrkysový koberec a taburet pri kozmetickom stolíku.

Šatník, ktorý je úzky a dlhý, je navrhnutý čo najpraktickejšie. Je v ňom miesto na krátke a dlhé vešanie šiat, police na kabelky, výsuvné police na topánky, zásuvky na prádlo a samozrejme dostatok odkladacieho priestoru.

Vstupná chodba so schodiskom

Hlavnou prepojovaciou časťou interiéru bola v tomto prípade chodba, z ktorej sa prechádzalo do dennej a nočnej časti, do kúpeľne a na poschodie.

Keďže je v chodbe menej svetla ako v iných častiach domu, tak je navrhnutá tak aby pôsobila svetlo a priestranne. Tmavé farby sú nahradené svetlými odtieňmi. Z praktického hľadiska je plávajúca podlaha nahradená keramickou dlažbou s jemným mramorovým vozorom v matnom prevedení.

Celkový dizajnový štýl tohto interiéru by sa dal nazvať zmesou rôznych štýlov. Najdôležitejšie však je aby to ako celok pôsobilo príjemne, vkusne a hlavne aby to vystihovalo štýl jeho majiteľov. V tomto prípade sa to podarilo na 100%, o čom svedčí aj spokojnosť a ich pozitívna spätná väzba.

Ak teda aj vy chcete mať nový interiér zariadený podľa vašich snov a predstáv, tak ma smelo oslovte. S mojou pomocou a skúsenosťami spoločne pretavíme vaše predstavy do reality.

Hodnotenie klienta

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Prečítať celé hodnotenie “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

Ak teda aj vy chcete mať nový interiér zariadený podľa vašich snov a predstáv, tak ma smelo oslovte. S mojou pomocou a skúsenosťami spoločne pretavíme vaše predstavy do reality.