Interiérový dizajn pre zaneprázdnených ľudí

Rodinný dom rekonštrukcia

Mramor, drevo a tmavé farby. To je presne to čo vystihuje tento návrh interiéru.

Okres Trebišov

1

84 m2

Máj 2020

Rekonštrukcia rodinného domu

Rodinný dom a jeho rekonštrukcia sa niekedy zaobíde aj bez nutnosti stavebných úprav. Pôvodná dispozícia staršieho rodinného domu zostala aj teraz bez výraznejších zmien. Nosné steny a rozmery izieb zostali nezmenené. Mojou hlavnou úloho bolo vytvoriť štýlový dizajn interiéru, ktorý bude spĺňať predstavy jej budúcich majiteľov a pomôcť im tak s rekonštrukciou. V rámci spolupráce bolo navrhnuté takmer celé prízemie domu – kuchyňa, obývacia izba, centrálna vstupná chodba, spálňa a samostatný šatník.

Štýlové bývanie s prvkami mramoru

Majiteľka domu mala celkom dobrú predstavu čo sa týka farebného zladenia a celkovej nálady interiéru, už pri našom prvom stretnutí. Okrem mnohých iných medzi mi poslala a ukázala aj tieto dve inšpirácie. Pomocou takýchto inšpiratívnych fotiek som si ihneď dokázal dostatočne dobre vytvoriť predstavu o nálade interiéru a vkuse jeho majiteľov.

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Pinterest

Návrh kuchynskej linky s jedálňou

Ako prvé sme ako vždy začínali návrhom kuchyne s jedálňou, ktorá tvorí hlavné miesto stretávania jej členov u väčšiny rodín.

Kombinácie farieb a štruktúr sú navrhnuté s cieľom dosiahnuť potrebný farebný kontrast medzi bielymi skrinkami a tmavou pracovnou doskou a jej zástenou. Dispozícia skriniek sa prispôsobila jestvujúcim rozvodom hlavne z dôvodu, že rodinný dom a jeho rekonštrukcia sa realizovali len v rámci nových omietok, podláh, dverí, stropov a elektrických rozvodov.

Spojená obývacia izba

Po dosúhlasení dizajnu kuchyne, konzultáciách a úpravách jej farieb som sa mohol pustiť do návrhu spojenej obývacej časti, cez ktorú sa do kuchyne vchádza. V tejto časti domu sme bielo šedú kombináciu doplnili o výraznejšie prvky mramoru a dreva.

Podlaha

Jednoliata podlaha v kuchyni a obývačke

Dub Halifax prírodný

Prírodný odtieň s výraznou kresbou pre nábytok

Antracit

Kovové detaily a nábytok v antracitovej farbe

Imitácia mramoru

Mramor frapuccino dodáva interiéru eleganciu

Veľkoformátový obklad v imitácii mramoru je použitý na stene za televízorom a na bočnej stene obývacej izby.

Pri vstupe do obývacej izby vás zaujme priestranná kožená sedačka U-tvaru a kvetinová lamelová stena na mieru. Kvetiny, ktoré má majiteľka veľmi rada, prinášajú do interiéru časť prírody a s drevom a mramorom vytvárajú dokonalú súhru.

Tmavá kúpeľňa s bielym mramorom

Dizajn kúpeľne bol inšpirovaný predstavou a indíciami o jej ladení, ktoré som dostal od klientov. Na základe poslaných inšpirácií som vyhľadal vhodné obklady a dlažby, ktoré vytvoria požadovaný dizajn kúpeľne.

Tmavý kameň

Obklad RAKO – Quarzit 40x80cm

Biela sanita

Biela sanita perfektne vyváži tmavú farbu stien

Dub Halifax prírodný

Kúpeľňový nábytok v prírodnom dubovom odtieni

Mramor

Imirácia mramoru statuario v rozmere 60x120cm

Keďže bol tmavý kameň prevládajúcou farbou kúpeľne, musel som ju navrhnúť tak aby to celé nepôsobilo pochmúrne. V takýchto prípadoch je dôležité správne osvetlenie a vhodné farebné vyváženie kontrastných prvkov.

V rámci rekonštrukcie kúpeľne v rodinnom dome som navrhol vytvoriť za vaňou novú predstenu. Práve táto časť rozbila veľkú tmavú plochu obkladu a z vane urobila dominantu kúpeľne.

Pôvodný návrh sme síce viackrát upravili – zmenili farby na svetlo sivé a neskôr až krémové, no nakoniec som sa predsa len vráili k tmavému dizajnu. Som predsvedčený, že to bolo správne rozhodnutie.

Spálňa a šatník

Spálňa, ktorá sa nachádza v nočnej časti domu, je navrhnutá tak aby pôsobila svetlo, moderne a zároveň útulne. Dominantou spálne je ako už to býva zvykom manželská posteľ, ktorá je doplnená o 3D panely. Práve 3D dekorácia na stene bola tým, čo sa majiteľom na iných návrhoch spální najviac páčilo.

Nábytok a jeho dizajn je navrhnutý menej technicky a viac žensky a elegantne. Preto v ňom prevláda biela farba, okrúhle úchytky a trochu svetlo ružovej. Výraznejšími prvkami interiéru je tmavo tyrkysový koberec a taburet pri kozmetickom stolíku.

Šatník, ktorý je úzky a dlhý, je navrhnutý čo najpraktickejšie. Je v ňom miesto na krátke a dlhé vešanie šiat, police na kabelky, výsuvné police na topánky, zásuvky na prádlo a samozrejme dostatok odkladacieho priestoru.

Vstupná chodba so schodiskom

Hlavnou prepojovaciou časťou interiéru bola v tomto prípade chodba, z ktorej sa prechádzalo do dennej a nočnej časti, do kúpeľne a na poschodie.

Keďže je v chodbe menej svetla ako v iných častiach domu, tak je navrhnutá tak aby pôsobila svetlo a priestranne. Tmavé farby sú nahradené svetlými odtieňmi. Z praktického hľadiska je plávajúca podlaha nahradená keramickou dlažbou s jemným mramorovým vozorom v matnom prevedení.

Celkový dizajnový štýl tohto interiéru by sa dal nazvať zmesou rôznych štýlov. Najdôležitejšie však je aby to ako celok pôsobilo príjemne, vkusne a hlavne aby to vystihovalo štýl jeho majiteľov. V tomto prípade sa to podarilo na 100%, o čom svedčí aj spokojnosť a ich pozitívna spätná väzba.

Ak teda aj vy chcete mať nový interiér zariadený podľa vašich snov a predstáv, tak ma smelo oslovte. S mojou pomocou a skúsenosťami spoločne pretavíme vaše predstavy do reality.

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Prečítať celé hodnotenie „Miroslava Leško – interiér rodinného domu“

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Ak teda aj vy chcete mať nový interiér zariadený podľa vašich snov a predstáv, tak ma smelo oslovte. S mojou pomocou a skúsenosťami spoločne pretavíme vaše predstavy do reality.

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - December 2021.

Ďalšie projekty

Július Marton – Prešov

Pre dizajnéra sme sa rozhodli najmä kvôli nedostatku predstavivosti o našom novom dome. Oslovil nás billboard, ktorý sme náhodou cestou uvideli. Najviac si ceníme tvorivosť… Prečítať celé hodnotenie „Július Marton – Prešov“

Michal – Čaklov

Najviac oceňujeme komunikáciu, ktorá bola na jednotku a priestor na vyjadrenie k návrhom.
Už pri prvých návrhoch sme si povedali wow. Na základe komunikácia a profesionality určite odporúčame. Prečítať celé hodnotenie „Michal – Čaklov“

industriálny štýl tv steny

Peter Fecko – Tročany

Najviac si ceníme jeho čas a ochotu chodiť s nami po obchodoch a vyberať dlažbu, podlahu, svietidlá, dvere….a všetko, s čím sme si s manželkou neboli istý, či by sa to do izieb hodilo. Oceňujem hlavne priateľský a profesionálny prístup, krásne grafické výstupy… Prečítať celé hodnotenie „Peter Fecko – Tročany“

krb s tv stenou v obývačke

Alena – návrh kuchynskej linky

Na návrhu najviac oceňujem nápad a profesionálnu komunikáciu dizajnéra. Už prvé návrhy boli krásne a preto jeho služby určite odporúčam využiť. Prečítať celé hodnotenie „Alena – návrh kuchynskej linky“

vyvazena kuchyna so skrytymi dverami do spajze

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie „Dušana – Trenčianska Teplá“

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Páči sa vám moja práca? Dostávajte inšpirácie priamo na váš email.

Vaše prihlásenie bolo úspešné. Skontrolujte si prosím Vašu e-mailovú schránku kde som Vám poslal aktivačný e-mail.

Pin It on Pinterest