Interiérový dizajn pre zaneprázdnených ľudí

Návrh 2v1 – obývačka so spálňou

Návrh izby so spálňou, obývačkou, pracovným a kozmetickým kútom a dostatkom úložného priestoru.

Trenčianska Teplá

1

19 m2

Marec 2020

Obývačka so spálňou – dispozícia

Vytvoriť dve izby na ploche 19m2 je vždy výzva. Tak tomu bolo aj pri návrhu spojenej obývačky a spálne pre moju klientku z Trenčína. Oslovila ma, pretože potrebovala vymyslieť ako zariadiť existujúcu izbu na spanie tak, aby v nej vznikol priestor na prácu, relax a odpočinok. V rámci jednej izby chcela vymyslieť takú dispozíciu aby v nej bol priestor na:

  • spálňu,
  • obývačku s menšou sedačkou pre návštevu,
  • dostatok úložného miesta na šaty,
  • menší pracovný kútik,
  • prípadne aj kozmetický kútik.

To čo by sa spočiatku mohlo zdať ako neriešiteľné zadanie sa mi podarilo elegantne a myslím, že aj prakticky vyriešiť.

Spálňová časť

Najdôležitejšie bolo vymyslieť vhodné umiestnenie postele, ktorá zaberá značnú časť priestoru. Jej pozícia jej navrhnutá tak aby poskytovala dostatok súkromia, nebola priamo oproti dverám a bola akoby samostatnou časťou izby.

Posteľ som teda umiestnil do pravého rohu izby a vedľa nej vznikol priestor na veľkú šatníkovú skriňu na mieru. V skrini sa nachádza dostatok miesta na prádlo, oblečenie i sezónne veci.

Vnútorné členenie skrine je navrhuté s ciešom maximálneho využitia dostupného priestoru. Pri jej dizajnovaní som myslel aj na chýbajúci nočný stolík, ktorý vznikol odobratím časti skrine.

Pracovný kútik a vstavaná skriňa

Spojená obývačka so spálňou je ako keby rozdelená na 2 zóny:

  1. Zóna spálne, pracovne a šatníka.
  2. Zóna obývačky.

V „zadnej“ spálňovej zóne je umiestnený maličký pracovný kútik a potrebná vstavaná skriňa na vešanie. Pracovný kút je od postele opticky oddelený drevenými lamelami, ktoré ho pekne uzatvárajú.

Obývačka so sedačkou a kreslom

Centrálnou časťou izby je obývací priestor s atypickou TV stenou, dvojsedačkou a kreslom. Tento priestor je dizajnovaný tak, aby tvoril dominantnú časť izby a vizuálne tým potlačil do úzadia priestor na spanie a prácu. Sedačka je preto umiestnená v strede izby. Výraznejším doplnkom je žlté kreslo, ktoré zaujme na prvý pohľad.

Kozmetický kút je nenápadne skrytý za vstupnými dverami. Jeho tvar je navrhnutý tak, aby ladil s dizajnom izby a zároveň splynul s obývacou stenou.

Atypický obývací nábytok obsahuje priestor na prehrávač, menšie zásuvky, barovú skrinku a taktiež skrinky na poháre. Nechýba v nej nič, čo by mala obsahovať každá dobrá obývacia stena.

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie „Dušana – Trenčianska Teplá“

Aj na malom priestore sa toho dá vymyslieť veľmi veľa. Ak aj vy máte malý byt či izbu, ktorú potrebujete využiť na 100% tak sa určite oplatí osloviť skúseného dizajnéra.

Prvotná investícia sa vám vráti v podobe skvelých nápadov, netradičných riešení, kompletných podkladov pre stolára a tým pádom jednoduchšej realizácie. S nákupným zoznamom vybavíte všetky objednávky ľavou zadnou a ušetríte čas, ktorý by ste strávili hľadaním vhodných doplnkov a zariadenia.

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - December 2021.

Ďalšie projekty

Július Marton – Prešov

Pre dizajnéra sme sa rozhodli najmä kvôli nedostatku predstavivosti o našom novom dome. Oslovil nás billboard, ktorý sme náhodou cestou uvideli. Najviac si ceníme tvorivosť… Prečítať celé hodnotenie „Július Marton – Prešov“

Michal – Čaklov

Najviac oceňujeme komunikáciu, ktorá bola na jednotku a priestor na vyjadrenie k návrhom.
Už pri prvých návrhoch sme si povedali wow. Na základe komunikácia a profesionality určite odporúčame. Prečítať celé hodnotenie „Michal – Čaklov“

industriálny štýl tv steny

Peter Fecko – Tročany

Najviac si ceníme jeho čas a ochotu chodiť s nami po obchodoch a vyberať dlažbu, podlahu, svietidlá, dvere….a všetko, s čím sme si s manželkou neboli istý, či by sa to do izieb hodilo. Oceňujem hlavne priateľský a profesionálny prístup, krásne grafické výstupy… Prečítať celé hodnotenie „Peter Fecko – Tročany“

krb s tv stenou v obývačke

Alena – návrh kuchynskej linky

Na návrhu najviac oceňujem nápad a profesionálnu komunikáciu dizajnéra. Už prvé návrhy boli krásne a preto jeho služby určite odporúčam využiť. Prečítať celé hodnotenie „Alena – návrh kuchynskej linky“

vyvazena kuchyna so skrytymi dverami do spajze

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie „Dušana – Trenčianska Teplá“

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Páči sa vám moja práca? Dostávajte inšpirácie priamo na váš email.

Vaše prihlásenie bolo úspešné. Skontrolujte si prosím Vašu e-mailovú schránku kde som Vám poslal aktivačný e-mail.

Pin It on Pinterest