Návrh izby so spálňou, obývačkou, pracovným a kozmetickým kútom a dostatkom úložného priestoru.

Trenčianska Teplá
Marec 2020
19 m2

Zadanie projektu od klienta

Vytvoriť dve izby na ploche 19m2 je vždy výzva. Tak tomu bolo aj pri návrhu spojenej obývačky a spálne pre moju klientku z Trenčína. Oslovila ma, pretože potrebovala vymyslieť ako zariadiť existujúcu izbu na spanie tak, aby v nej vznikol priestor na prácu, relax a odpočinok.

Zaujala vás naša práca? Radi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre váš interiér.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Získajte cenovú ponuku na mieru pre váš interiér len niekoľkými kliknutiami. Stačí vyplniť krátky formulár a my sa vám ozveme s individuálnou ponukou!

Rezervujte si termín návrhu už teraz!
Prijímame objednávky na mesiac Február.

Obývačka so spálňou – dispozícia

V rámci jednej izby požadovala klientka vymyslieť takú dispozíciu aby sa v nej vytvoril priestor na:

  • spálňu,
  • obývačku s menšou sedačkou pre návštevu,
  • dostatok úložného miesta na šaty,
  • menší pracovný kútik,
  • prípadne aj kozmetický kútik.

To čo by sa spočiatku mohlo zdať ako neriešiteľné zadanie sa mi podarilo elegantne a myslím, že aj prakticky vyriešiť.

Spálňová časť

Najdôležitejšie bolo vymyslieť vhodné umiestnenie postele, ktorá zaberá značnú časť priestoru. Jej pozícia jej navrhnutá tak aby poskytovala dostatok súkromia, nebola priamo oproti dverám a bola akoby samostatnou časťou izby.

Posteľ som teda umiestnil do pravého rohu izby a vedľa nej vznikol priestor na veľkú šatníkovú skriňu na mieru. V skrini sa nachádza dostatok miesta na prádlo, oblečenie i sezónne veci.

Vnútorné členenie skrine je navrhuté s ciešom maximálneho využitia dostupného priestoru. Pri jej dizajnovaní som myslel aj na chýbajúci nočný stolík, ktorý vznikol odobratím časti skrine.

Pracovný kútik a vstavaná skriňa

Spojená obývačka so spálňou je ako keby rozdelená na 2 zóny:

  1. Zóna spálne, pracovne a šatníka.
  2. Zóna obývačky.

V “zadnej” spálňovej zóne je umiestnený maličký pracovný kútik a potrebná vstavaná skriňa na vešanie. Pracovný kút je od postele opticky oddelený drevenými lamelami, ktoré ho pekne uzatvárajú.

Obývačka so sedačkou a kreslom

Centrálnou časťou izby je obývací priestor s atypickou TV stenou, dvojsedačkou a kreslom. Tento priestor je dizajnovaný tak, aby tvoril dominantnú časť izby a vizuálne tým potlačil do úzadia priestor na spanie a prácu. Sedačka je preto umiestnená v strede izby. Výraznejším doplnkom je žlté kreslo, ktoré zaujme na prvý pohľad.

Kozmetický kút je nenápadne skrytý za vstupnými dverami. Jeho tvar je navrhnutý tak, aby ladil s dizajnom izby a zároveň splynul s obývacou stenou.

Atypický obývací nábytok obsahuje priestor na prehrávač, menšie zásuvky, barovú skrinku a taktiež skrinky na poháre. Nechýba v nej nič, čo by mala obsahovať každá dobrá obývacia stena.

Hodnotenie klienta

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie “Dušana – Trenčianska Teplá”

Aj na malom priestore sa toho dá vymyslieť veľmi veľa. Ak aj vy máte malý byt či izbu, ktorú potrebujete využiť na 100% tak sa určite oplatí osloviť skúseného dizajnéra.