Rekreačné drevené chaty v alpskom štýle sa čoraz viac udomácňujú aj v našich končinách. S jednou takouto rekonštrukciou chaty ma oslovil môj klient, ktorý potreboval vytvoriť originálny a neopakovateľný dizajn chaty v Tatrách.

Veľká Lomnica
Apríl 2021
65m2

Zadanie projektu od klienta

V tomto projekte som riešil návrh dizajnu interiéru staršej poschodovej chaty, ktorá sa po rekonštrukcii zmení na luxusný moderný chalet. Majiteľ mal celkom konkrétnu predstavu o štýle a ladení interiéru chaletu, čo bolo veľmi prínosné pre vzájomnú spolprácu.

Zaujala vás naša práca? Radi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre váš interiér.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Získajte cenovú ponuku na mieru pre váš interiér len niekoľkými kliknutiami. Stačí vyplniť krátky formulár a my sa vám ozveme s individuálnou ponukou!

Rezervujte si termín návrhu už teraz!
Prijímame objednávky na mesiac Február.

Moderný chalet – prízemie

Na prízemí som riešil dizajn obývačky, jedálne a kuchyne. Dizajn interiéru som navrhol z ohľadom na zadanie klienta, aby interiér už na prvý pohľad pôsobil útulne a teplo. Prírodné farby v obývacej hale som doplnil o teplú žltú farbu rohovej sedačky. Televízna stena je obložená vinylovou podlahou, rovnakou ako je na podlahe. Dizajn doplnkov v chate zvýrazňuje jej lokalitu v našich horách. Na prízemí patrí medzi takéto doplnky okrem iného i drevená polica v tvare konára, ktorá slúži aj ako vešiak.

Jedáleň s kuchyňou na prízemí

Na opačnej strane haly sa nachádza veľká jedálenská časť. V rohu miestnosti sa vyníma elegantné hojdacie kreslo, ideálne na relax pri krbe po náročnej túre. Unikátny drevený jedálenský stôl s epoxidovou výplňou som doplnil o moderné šedé stoličky a dizajnový drevený luster. Stena za jedálňou je dekorovaná drevenými lamelami a veľkoformátovou fotografickou tapetou v teplých tónoch.

Ako v každej dobrej chate, ani tu nesmie chýbať krb, ktorý tvorí centrálny prvok celého prízemia, pretože sa nachádza priamo v strede izby oproti vstupným dverám. Vybraný moderný minimalistický dizajn krbu, som zvýraznil umiestnením modernej keramickej dlažby s geometrickým vzorom, z ktorej som vytvoril hviezdicové obrazce.

Menšia kuchyňa

Menšia, no praktická kuchyňa s modernou kuchynskou linkou je zostavená z čiernych spodných a drevených horných skriniek. Dizajn dvierok kopíruje nosný prvok celého chaletu, ktorým je podlaha so vzorom herringbone. Aj napriek svojej obmedzenej veľkosti, ponúka dostatok úložného priestoru na potraviny a kuchynský riad, ktorý je na chate potrebný. V kuchyni sa nachádzajú i praktické poličky na menšie dekorácie.

Poschodie

Na druhom poschodí sa nachádza samostatná spálňa spojená s menšou obývacou časťou a pracovným kútikom pri okne, s výhľadom priamo na Tatry. Obývacia a spacia časť je vizuálne rozdelená dizajnovou lamelovou stenou, v ktorej je osadený prvok v tvare stromu, ktorý dizajnovo nadväzuje na prízemie.

Obývaciu časť tvorí oranžová sedačka s konferenčným stolíkom a sedacím vakom. TV stena so závesnou skrinkou je rovnako doplnená o zástenu z vinylovej podlahy.

Pri prechode do spálňovej časti sa nachádzajú skrine s dizajnom pripomínajúcim hory. Modernú masívnu manželskú posteľ s nočnými stolíkmi dopĺňajú závesné dizajnové svietidlá s koženými prvkami. Priestor osviežuje svetlá tapeta so škandinávskym geometrickým vzorom.

Kúpeľňa

Zo spálne sa prechádza priamo do rozmerovo menšej no praktickej kúpeľne. Biely sprchovací kút ladí s bielym matným obkladom s 3d vzorom, vďaka čomu kúpeľňa nepôsobí stiesnene. Pod zrkadlom sa nachádza sklenený pás s grafickou potlačou s tatranskou tematikou, vyrábaný na mieru. Zaujímavým prvkom je čierny atypický vešiakový radiátor.

Samostatná toaleta

Samostatná toaleta na medziposchodí je tvorená z dvoch častí – z priestoru s umývadlom a veľkým zrkadlom a z priestoru s toaletou. Oproti toalete sa týči zarámovaná fotografia majestátneho jeleňa vytlačená na skle, ktorá určite zaujme i prekvapí nejedného obyvateľa chaletu.

Moderný chalet – exteriér

Okrem luxusného interiéru návštevníkov očarí určite aj exteriér okolo chaty. Priestor pred hlavným vstupom je doplnený o zimnú záhradu s grilom, vhodná na príjemné posedenie s priateľmi. Nesmie chýbať ani relaxačné kreslo a samozrejme skriňa na lyže. V záhrade za chatou nájdete príjemné posedenie pri otvorenom ohnisku, luxusnú sudovú saunu a vyhrievanú kúpaciu kaďu. Je to proste ideálne miesto na relax v Tatrách.

Pokiaľ aj vy túžite do svojej rekreačnej chaty vniesť nádych luxusu a originality, neváhajte ma kontaktovať a navrhnem vám vaše vlastné „malé Alpy“.