Rekreačné drevené chaty v alpskom štýle sa čoraz viac udomácňujú aj v našich končinách. S jednou takouto rekonštrukciou chaty ma oslovil môj klient, ktorý potreboval vytvoriť originálny a neopakovateľný dizajn chaty v Tatrách.

Veľká Lomnica
Apríl 2021
65m2

Zadanie projektu od klienta

V tomto projekte som riešil návrh dizajnu interiéru staršej poschodovej chaty, ktorá sa po rekonštrukcii zmení na luxusný moderný chalet. Majiteľ mal celkom konkrétnu predstavu o štýle a ladení interiéru chaletu, čo bolo veľmi prínosné pre vzájomnú spolprácu.

Zaujala vás naša práca? Radi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre váš interiér.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Ako Zariadit Kuchynu V Skandinavskom Style Online Kurz

Vytvorte si svoju vysnívanú kuchyňu: Naučíme vás ako na to!

Spustili sme náš úplne prvý online kurz, ktorý vás naučí všetko potrebné na efektívne zariadenie kuchyne do najmenších detailov.

Využite špeciálnu úvádzaciu cenu a začnite svoju cestu k novej kuchyni ešte dnes.

Moderný chalet – prízemie

Na prízemí som riešil dizajn obývačky, jedálne a kuchyne. Dizajn interiéru som navrhol z ohľadom na zadanie klienta, aby interiér už na prvý pohľad pôsobil útulne a teplo. Prírodné farby v obývacej hale som doplnil o teplú žltú farbu rohovej sedačky. Televízna stena je obložená vinylovou podlahou, rovnakou ako je na podlahe. Dizajn doplnkov v chate zvýrazňuje jej lokalitu v našich horách. Na prízemí patrí medzi takéto doplnky okrem iného i drevená polica v tvare konára, ktorá slúži aj ako vešiak.

Moderny Chalet Tv Stena 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Vstup 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Jedáleň s kuchyňou na prízemí

Na opačnej strane haly sa nachádza veľká jedálenská časť. V rohu miestnosti sa vyníma elegantné hojdacie kreslo, ideálne na relax pri krbe po náročnej túre. Unikátny drevený jedálenský stôl s epoxidovou výplňou som doplnil o moderné šedé stoličky a dizajnový drevený luster. Stena za jedálňou je dekorovaná drevenými lamelami a veľkoformátovou fotografickou tapetou v teplých tónoch.

Moderny Chalet Jedalensky Stol 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Tapeta Na Stene 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Ako v každej dobrej chate, ani tu nesmie chýbať krb, ktorý tvorí centrálny prvok celého prízemia, pretože sa nachádza priamo v strede izby oproti vstupným dverám. Vybraný moderný minimalistický dizajn krbu, som zvýraznil umiestnením modernej keramickej dlažby s geometrickým vzorom, z ktorej som vytvoril hviezdicové obrazce.

Menšia kuchyňa

Menšia, no praktická kuchyňa s modernou kuchynskou linkou je zostavená z čiernych spodných a drevených horných skriniek. Dizajn dvierok kopíruje nosný prvok celého chaletu, ktorým je podlaha so vzorom herringbone. Aj napriek svojej obmedzenej veľkosti, ponúka dostatok úložného priestoru na potraviny a kuchynský riad, ktorý je na chate potrebný. V kuchyni sa nachádzajú i praktické poličky na menšie dekorácie.

Moderny Chalet Cierna Kuchyna 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Kuchyna Policky 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Poschodie

Na druhom poschodí sa nachádza samostatná spálňa spojená s menšou obývacou časťou a pracovným kútikom pri okne, s výhľadom priamo na Tatry. Obývacia a spacia časť je vizuálne rozdelená dizajnovou lamelovou stenou, v ktorej je osadený prvok v tvare stromu, ktorý dizajnovo nadväzuje na prízemie.

Moderny Chalet Poschodie So Spalnou 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Stol Pri Okne S Vyhladom Na Tatry 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Obývaciu časť tvorí oranžová sedačka s konferenčným stolíkom a sedacím vakom. TV stena so závesnou skrinkou je rovnako doplnená o zástenu z vinylovej podlahy.

Moderny Chalet Tv Stena S Drevom 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Pri prechode do spálňovej časti sa nachádzajú skrine s dizajnom pripomínajúcim hory. Modernú masívnu manželskú posteľ s nočnými stolíkmi dopĺňajú závesné dizajnové svietidlá s koženými prvkami. Priestor osviežuje svetlá tapeta so škandinávskym geometrickým vzorom.

Moderny Chalet Skrine 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Masivna Postel 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Kúpeľňa

Zo spálne sa prechádza priamo do rozmerovo menšej no praktickej kúpeľne. Biely sprchovací kút ladí s bielym matným obkladom s 3d vzorom, vďaka čomu kúpeľňa nepôsobí stiesnene. Pod zrkadlom sa nachádza sklenený pás s grafickou potlačou s tatranskou tematikou, vyrábaný na mieru. Zaujímavým prvkom je čierny atypický vešiakový radiátor.

Moderny Chalet Kupelna S Prackou 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Biely Sprchovaci Kut 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Biele Dvere 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Samostatná toaleta

Samostatná toaleta na medziposchodí je tvorená z dvoch častí – z priestoru s umývadlom a veľkým zrkadlom a z priestoru s toaletou. Oproti toalete sa týči zarámovaná fotografia majestátneho jeleňa vytlačená na skle, ktorá určite zaujme i prekvapí nejedného obyvateľa chaletu.

Moderny Chalet Toaleta 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Toaleta S Jelenom 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Jelen V Rame 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Moderný chalet – exteriér

Okrem luxusného interiéru návštevníkov očarí určite aj exteriér okolo chaty. Priestor pred hlavným vstupom je doplnený o zimnú záhradu s grilom, vhodná na príjemné posedenie s priateľmi. Nesmie chýbať ani relaxačné kreslo a samozrejme skriňa na lyže. V záhrade za chatou nájdete príjemné posedenie pri otvorenom ohnisku, luxusnú sudovú saunu a vyhrievanú kúpaciu kaďu. Je to proste ideálne miesto na relax v Tatrách.

Moderny Chalet Zimna Zahrada S Grilom 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Skrina Na Lyze 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák
Moderny Chalet Sauna A Kada 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Pokiaľ aj vy túžite do svojej rekreačnej chaty vniesť nádych luxusu a originality, neváhajte ma kontaktovať a navrhnem vám vaše vlastné „malé Alpy“.

Jan Franek
Jan Franek

Napísal/a 5 hviezdičkové hodnotenie

google
Jan Franek
28. mája 2024

Pán Pastorčák pre nás vypracoval návrh skrinky pod schody, presne na základe našich požiadaviek a esteticky tak, aby nám ladila k zvyšku interiéru. Zaujímal sa o naše predstavy a poradil nám aj s iným estetickým problémom, ktorý sme v interiéri riešili.

google
Michal Goriscak
16. mája 2024

Pán Pastorčák nám pomohol s návrhom detskej izby pre dve dievčatá. Z časových a praktických dôvodov sme navrhli komunikáciu cez videochat a ostali sme maximálne spokojní. Svojím návrhom predčil naše očakávania.Jednoduchý a vkusný návrh sa nám veľmi páči. Jeho prácu ocenili aj stolári, ktorých profesionálny návrh nábytkov príjemne potešil. Určite využijeme aj v budúcnosti.

google
Mato Mokry
15. mája 2024

Som veľmi spokojný s prácou od 3dinterier.sk. Návrhár odviedol vynikajúcu prácu a výsledok vyzerá úžasne. Celý proces prebiehal bez problémov a všetko bolo v poriadku. Oceňujem aj férovú cenu, ktorú mi ponúkli. Určite ich služby odporúčam každému, kto hľadá kvalitné a profesionálne návrhy interiérov.

google
Zuzana Skurčáková
14. mája 2024

Dobrý deň. Pána Pastorčáka môžem len odporučiť, navrhol nám veľmi praktické dispozičné riešenie, jeho prístup je veľmi priateľky, ľudský a odborný, je vidieť, že svoju profesiu má veľmi rád. Ak máte nejasnosti v dispozícii alebo dizajne svojho budúceho byvania určite sa na neho obráťte. Ďakujem ešte raz.

google
Dominika Šoltésová
12. apríla 2024

Veľmi príjemný a ochotný pán. Odporúčam všetkými desiatimi. Potrebovali sme uno pronto návrh rozmiestnenia svietidiel, ktorý sme obdržali včas. Veľká vďaka

google
Nikola Kažimírová
9. januára 2024

S pánom Pastorčákom sme veľmi spokojní. Obľúbili sme si ho nie len ako profesionála s dobrým vkusom, ale aj ako človeka. Je to človek, ktorý je ochotný vždy pomôcť, poradiť, ale aj porozprávať sa o bežných veciach. Navrhol nám dizajn celého domu a boli to najlepšie investované peniaze. Vďaka nemu máme dom podľa našich predstáv. Je to veľmi veľká pomoc, ak je niekto časovo vyťažený. Pán Pastorčák nám vyhotovil aj nákupný zoznam, ktorý bol vždy v súlade s našim rozpočtom. Komunikácia s ním bola príjemná a my sme sa stále tešili na rozhovor s ním. Vždy sa nám trafil do nášho vkusu a každý jeho návrh bol pre nás krásnym prekvapením. Aj touto formou sa mu chceme veľmi pekne poďakovať za jeho prácu a ak niekto sníva o jedinečnom a štýlovom domove, tak práve on je ten, ktorý to hravo dokáže navrhnúť. Ďakujeme !!!

google
Klára Marcinková
3. januára 2024

Veľmi dobrá spolupráca počas online konzultácie, pri ktorej vznikla aktívna diskusia, kde sme sa priebežne dopĺňali v pripomienkách a návrhoch, ktoré p. Pastorčák výborne spracoval do návrhu, ktorý určite (pozitívne) zamiešal kartami v našich plánoch s prerábkou interiéru.

google
Barbara Vagova
3. januára 2024

Veľká spokojnosť. Pri online konzultácii sme ľahko a zrorzumitelne vyriešili, pre mna ťažšie riešiteľnu dispozíciu. Bolo mi ponúknuté viac variant a bralo sa ohľad na moje pripomienky. Komunikácia, ústretovosť na 1*, aj v budúcnosti určite využijem vaše služby. Ďakujem. Barbara Vargova

google
Jaroslav Drugda
21. decembra 2023

Vďaka kurzu - Ako zariadiť kuchyňu v škandinávskom štýle ktorého autorom je p. Pastorčák som mal možnosť dostať sa ku veľkému množstvu informácií. Kurz bol prehľadne usporiadaný a členený na niekoľko ďalších lekcií, každá z týchto lekcií bola spracovaná veľmi zrozumiteľne a jasne. Tento kurz môže poslúžiť ako manuál alebo ako pomôcka pre každého, kto by mal záujem si zariadiť vlastné bývanie, prípadne tiež pre osoby ktoré by sa chceli v budúcnosti interiérovému dizajnu venovať aj profesne. Za mňa je to 10/10.

google
Dagmar Semešová
6. decembra 2023

Firmu 3Dinterier som si vybrala na zaklade fotiek zverejenych na ich internetovej stranke tykajucich sa realizacii navrhov interierov v rôznych styloch, a to podla zelani klientov. Oslovili ma pekne, ciste linie, decentne riesenia a vzdusnost v navrhnutych obytnych priestoroch. Ja som mala dohodnutu online video konzultaciu ohladne riesenia atypickej obyvacej izby. Komunikacia prebehla vo velmi prijemnej a konstruktivnej atmosfere. Pán Pastorčák ma empaticky pristup k predstavam klienta a bez vnucovania stylu zariadenia a „momentalnych modnych vychytavok“. Predostrel mi viacere vyborne napady i alternativne riesenia s konkretnymi grafickymi vystupmi. Tato konzultacia bola pre môj „interierovy problem“ vysokohodnotna. Ak idete zariadovat svoje byvanie alebo aj mate uz zariadene, no stale Vam v interieri cosi chyba a neviete prist na to, co presne by to malo byt, potom Vam tuto spolocnost jednoznacne odporucam.

google
Katarina Plasek
5. decembra 2023

P. Pastorčák mi robil navrhy kupelne. Na konzultacii mi velmi podrobne vysvetlil dokonca az 3 pripravene navrhy, prebrali sme plusy aj minusy. Bola som velmi spokojna, velmi prijemne sa s nim komunikuje a urcite vyuzijem jeho dalsie sluzby v buducnosti. Dakujem

google
Radovan Parilla
26. októbra 2023

Jednoducha komunikacia, rychle pretavenie poziadaviek do vizualizacii, takze vyborne porozumenie vsetkych informacii o predstavach. Vrelo odporucame - zn. value for money.

google
Zuzana Baffyová
20. októbra 2023

Veľká spokojnosť. Príjemný prístup, dochvíľnosť, ochota a promptné riešenie požiadaviek v príjemnej kombinácii s dlhoročnými skúsenosťami a prehľadom. Vrelo odporúčam. Radi využijeme služby pána Ing. Pastorčáka opakovane.

google
Zuzana Lokajová
9. septembra 2023

Kurz Škandinávsky dizajn kuchyne: Skúsenosti s plánovaním vlastnej kuchyne už mám - materiál, spotrebiče, návrh kuchyne... Mala som len malú predstavu o škandinávskom štýle. V tomto kurze som sa viac dozvedela. Že môže byť viac vintage,napr. Prínos je pridané rôzne link-y,kde si môžem pozrieť doplnky, úchytky, štýl. A vedela som si úplne predstaviť tento štýl kuchyne pre kamarátku- svetlá, s dreveným dekorom/ doplnkami, a skombinovať to s ich starým kredencom,ktorý by sa zreparoval . Ďakujem.

google
Tatiana Sirková
3. augusta 2023

Príjemná komunikácia, krásny návrh a prijateľná cena.

google
Renata Berkova
17. júla 2023

Pri rozhodnutí budovať dom sme potrebovali zabezpečiť doslova frustrujúce množstvo vecí. Možností bolo mnoho, zostávalo len jedno, správne sa rozhodnúť. 3dinteriér jednoznačne vynikala profesionálnym, ľudským prístupom a v neposlednom rade kvalitou služieb poskytovaných Ing. Pastorčákom. Viem, že som sa rozhodla veľmi správne a odporúčam spoluprácu s touto firmou každému, kto hľadá profesionalitu, kvalitu a korektnosť

google
Jana Miklošová
13. júla 2023

p. Pastorčák nám navrhoval interiér bytu a s jeho prácou sme nadmieru spokojní. Vypočul všetky naše požiadavky a taktiež nemal problém v priebehu spolupráce upraviť návrhy podľa našich pripomienok. Konečný výsledok vizualizácie prekonal naše očakávanie. Ďakujeme! :)

google
Michal Dorner
13. júla 2023

Využil som možnosť 30 minútovej bezplatnej video konzultácie. Potreboval som s ohľadom na dizajn interiéru poradiť s úpravou dispozície vo vstupnej chodbe a riešenia vstupu do šatníka zo spálne. Bolo to treba stihnúť ešte pred murovaním priečok. Termín som dostal hneď na budúci týždeň. Proces rezervácie cez stránku funguje perfektne a taktiež nebol problém zmeniť dohodnutý čas, keď sa mi zmenili plány. Konzultácia trvala určite aj vyše tých 30 minút. Pán Pastorčák bol veľmi milý a poradil so všetkým čo som potreboval a prešli sme aj nejaké veci navyše. Určite budem zvažovať ďalšiu spoluprácu pri návrhu interiéru keď pokročíme zo stavbou.

google
Mária Kováčová
13. júna 2023

Ing. Pastorčák nám navrhoval kuchyňu a chodbu. Prispôsoboval sa mnohým problematickým miestam paneláku (potrubia, odťah digestora a pod.). Poradil si s menšími priestormi a ich praktickým využitím. Oceňujem tvorbu poličiek na základe katalógu i dolaďovanie sedenia v kuchyni. Návrhy boli robené v štýle, ktorý sa nám páčil na jeho stránke. Za nás nadšenie. Taktiež spokojnosť s komunikáciou a predovšetkým prácou dizajnéra.

google
Zuzana Chalupkova
12. júna 2023

Môžem len odporučiť. Pán Pastorčak je veľmi príjemný, dobre sa s ním komunikuje. A hlavne počúva klienta. Poradí a pomôže v prípade nejasností ale nepretlača svoj názor. Ponúkne viac možností na výber. Celková spokojnosť.