Návrh tematickej detskej izby s nábytkom na mieru, pre hráča počítačových hier.

Košice
január 2020
9m2

Minecraft detská izba – vizualizácie a 360° panoráma

Návrhy detských izieb na mieru sú veľmi obľúbené hlavne preto, že ich môžeme prispôsobiť záľubám, obľúbenej farebnosti a veku dieťaťa. Samozrejme vždy treba počítať s tým, že dieťa o pár rokov vyrastie a nemusí sa mu páčiť to isté čo sa mu páči teraz. Práve preto musím pri dizajne detských izieb myslieť aj niekoľko rokov dopredu a navrhnúť ich tak aby boli pekné a funkčné i neskôr.

Zaujala vás moja práca? Rád vám pripravím bezplatnú cenovú ponuku pre váš dom/byt.

▼ ▪▪▪ Pre viac informácií o projekte pokračujte nižšie. ▪▪▪ ▼

Získajte nezáväznú cenovú ponuku za návrh vášho interiéru.

Rezervujte si termín v dostatočnom predstihu. Voľné termíny pre nové projekty - August 2022.

Minecraft detská izba

Minecraft detská izba

Navrhnúť detskú izbu pre chlapca, ktorý obľubuje hru Minecraft bolo príjemné spestrenie mojej práce. Hra, ktorej základným stavebným prvkom je kocka-blok, bola určujúcim smerom pre dizajn a farebnosť izby.

Väčšina nábytku na mieru je preto navrhnutá v pravidelnom štvorcovom dizajne, ktorý tvorí akýsi modul. Rôznou kombináciou týchto prvkov vznikla napríklad netradičná policová zostava so skrinkami.

Zelená farba

Zelená farba dvierok predstavuje prírodu a trávnaté bloky z hry

Sivá farba

Sivá neutrálna farba korpusov predstavuje kamenné bloky z hry

Bielený orech

Drevené časti nábytku a podlahy dodávajú izbe pocit tepla

Tehlová tapeta

Tmavá tehlová tapeta vytvára chýbajúci kontrast a dotvára útulnosť priestoru

Písací stôl je umiestnený blízko k oknu hlavne kvôli dostatku denného svetla. Vedľa neho sú umiestnené otvorené a zatvorené police na hračky a knihy. Oproti stolu sa nachádza posteľ, nad ktorou sú umiestnené police a výklopné skrinky. Celá stena je potiahnutá vliesovou tapetou v tmavej tehlovej imitácii.

Na dotvorenie támatiky Minecraft v detskej izbe, boli navrhnuté nálepky na dvierka skrine, ktoré sa po rokoch môžu odstrániť. Z Minecraft izby sa tak jednoducho neskôr stane tínedžerská izba v nadčasovom šedo zelenom dizajne.

Šatníková skriňa

Šatníková skriňa je navrhnutá zo štvorcových modulov a jej rozvrhnutie a vnútorné členenie je prispôsobené potrebám chlapca. Je tam preto miesto na vešanie šiat, zásuvky na prádlo/hračky, polica na šaty a horné skrinky na sezónne veci.

Farby stien a dizajn osvetlenia

Farebnosť stien je navrhnutá tak aby ladila k celkovému dizajnu izby a preto sú 2 priľahlé steny v šedo béžovom odtieni. Osvetlenie je riešené formou prisadených bodových svietidiel. Farba svetla je navrhnutá tak aby dodala izbe pocit útulnosti a tepla. Preto som volil LED osvetlenie s teplou bielou farbou.

360° panoráma

Pozrite si navrnhutú detskú izbu zo všetkých strán a preskúmajte použité materiály a zariadenie. Otáčajte sa pomocou myšky a priblížte si detaily pomocou kolieska.

360° panoráma

Pozrite si navrnhutú detskú izbu zo všetkých strán a preskúmajte použité materiály a zariadenie. Otáčajte sa v priestore jednoducho potiahnutím prsta.

Zaujal vás môj netradičný návrh detskej izby? Kontaktujte ma a rád vytvorím originálny dizajn aj pre vašu izbu.

Nezmeškajte nové inšpirácie a ponuky

Novinky na inšpirácie zo sveta dizajnu interiérov rovno na váš email

Vaše prihlásenie bolo úspešné.