Interiérový dizajn pre zaneprázdnených ľudí

Byt v škandinávskom štýle

Návrh dizajnu 2-izbového bytu vo svetlom škandinávskom severskom štýle. Návrh interiéru kuchyne, obývačky, chodby, kúpeľne a spálne.

Prešov

1

47m2

Jún 2020

Dvojizbový byt v novostavbe je navrhnutý v škandinávskom štýle, v ktorom prevládajú odtiene svetlého jaseňového dreva, šedej a bielej farby. Návrh dizajnu bytu zahŕňal všetky priestory ako je kuchyňa s obývačkou, vstupná chodba, kúpeľňa s toaletou a spálňa.

Dispozícia zariadenia bytu sa riadila vopred pripravenými rozvodmi elektriny. Zapustená loggia priestor jednoznačne rozčlenila a jej presklenné steny mu dodali dostatok prirodzeného svetla.

V celom interiéri prevláda jaseňové drevo, ktoré má príjemný svetlý ale zároveň teplý odtieňa ideálne sa hodí do škadniávskeho dizajnu bytu.

Biela

Biela farba nesmie v škandinávskom dizajne chýbať

Jaseň

Svetlý odtieň jaseňového dreva je použitý v celom interiéri

Sivý obklad v kúpeľni

Svetlo sivý keramický obklad je kombinovaný s tmavším odtieňom

Tyrkysová poťahová látka

Dvojsedačka v obývacej izbe je v modernej tyrkysovej farbe

Nábytok v obývacej izbe je jednoduchý a funkčný, bez zbytočného dekorovania. V rohu vedľa sedačky je navrnhutý regál/knižnica a vyššie kreslo. Celý priestor je opticky oddelený od zvyšku izby šedohnedou interiérovou farbou, ktorá sa objavuje aj na koberci.

Horné skrinky v kuchyni sú navrhnuté tak aby kuchyňa pôsobila vzdušne a ľahko a priestor zbytočne opticky nezaťažila. Preto je nad nimi dostatok voľného miesta aby mohol priestor „dýchať“.

Z praktického hľadiska si možno poviete, že to nie je úplne idálne, ale so skrinkami až po strop to vyzeralo o poznanie horšie.

Kúpeľňa v škandinávskom štýle

V kúpeľni, ktorá je spojená s toaletou je použitý svetlý a šedý obklad v rozmere 30x60cm. Tento rozmer sa ideálne hodí do menších kúpeľní, aj keď v závislosti na dizajne by sa dal použiť i pokojne väčší rozmer.

Obklad je doplnený hliníkovou lesklou listelou po obvode a jemným dekorom na stene za umývadlom. Skrinka nad práčkou v sebe ukrýva plochý úzky bojler.

Spálňa a chodba

Spálňa má okrem manželskej postele a vstavanej šatníkovej skrine aj kozmetický stolík prepojený s komodou so zásuvkami. Tak vznikol zaujímavý kozmetický kút so zásuvkami a poličkami, na ktorý by sa prípadne dal umiestniť aj menší televízor.

Vstupná chodba je už iba akýmsi spojovacím bodom celého interiéru. V rámci dostupného priestoru sa do nej zmestila skriňa na vešanie so zrkadlom na výšku postavy, vešiaková stena s botníkom a priestorom na odloženie topánok a v neposlednom rade aj zopár skriniek na sezónne veci.

Uvažujete nad zariadením vášho nového domova? Neviete kde začať?
Napíšte mi s čím potrebujete pomôcť a ja vám rád bezplatne pripravím cenovú ponuku.

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - December 2021.

Ďalšie projekty

Július Marton – Prešov

Pre dizajnéra sme sa rozhodli najmä kvôli nedostatku predstavivosti o našom novom dome. Oslovil nás billboard, ktorý sme náhodou cestou uvideli. Najviac si ceníme tvorivosť… Prečítať celé hodnotenie „Július Marton – Prešov“

Michal – Čaklov

Najviac oceňujeme komunikáciu, ktorá bola na jednotku a priestor na vyjadrenie k návrhom.
Už pri prvých návrhoch sme si povedali wow. Na základe komunikácia a profesionality určite odporúčame. Prečítať celé hodnotenie „Michal – Čaklov“

industriálny štýl tv steny

Peter Fecko – Tročany

Najviac si ceníme jeho čas a ochotu chodiť s nami po obchodoch a vyberať dlažbu, podlahu, svietidlá, dvere….a všetko, s čím sme si s manželkou neboli istý, či by sa to do izieb hodilo. Oceňujem hlavne priateľský a profesionálny prístup, krásne grafické výstupy… Prečítať celé hodnotenie „Peter Fecko – Tročany“

krb s tv stenou v obývačke

Alena – návrh kuchynskej linky

Na návrhu najviac oceňujem nápad a profesionálnu komunikáciu dizajnéra. Už prvé návrhy boli krásne a preto jeho služby určite odporúčam využiť. Prečítať celé hodnotenie „Alena – návrh kuchynskej linky“

vyvazena kuchyna so skrytymi dverami do spajze

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie „Dušana – Trenčianska Teplá“

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Nezmeškajte nové projekty a návrhy

Páči sa vám moja práca? Dostávajte inšpirácie priamo na váš email.

Vaše prihlásenie bolo úspešné. Skontrolujte si prosím Vašu e-mailovú schránku kde som Vám poslal aktivačný e-mail.

Pin It on Pinterest