Návrh a vizualizácia kúpeľne

Ako bude prebiehať návrh Vašej kúpeľne

i

1. KROK

Dodanie projektu a komunikácia požiadaviek

Na začiatok budem od Vás potrebovať projekt či pôdorys kúpeľne s rozmermi stien, okien, dverí a svetlou výškou stropu. Ak ho nemáte tak mi stačí aj ručný nákres a fotky súčasného stavu (v prípade rekonštrukcie). Aktuálne umiestnenie odpadov a rozvodov vody je vhodné taktiež uviesť.

K pôdorysu mi môžete uviesť stručnú predstavu o vybavení kúpeľne (sprcha, vaňa, množstvo skriniek…). Nemusíte to všetko spisovať, pretože si všetko potrebné spolu môžeme odkomunikovať aj telefonicky (pri komunikácii na diaľku) alebo osobne na prvom stretnutí.

Na začiatok sa Vás budem pýtyť na Vašu predstavu o dizajne kúpeľne, farebnosti či štýle…proste základné informácie pre návrh ideálnej kúpeľne PRE VÁS!

2. KROK

Vaša-moja predstava o budúcom dizajne kúpeľne

Po prvotnej komunikácii prejdeme k samotnému predbežnému výberu dizajnu  pre navrhovanú kúpeľňu. (Ak ho ešte nemáme definovaný)

Aby som vedel čo najlepšie vybrať správne materiály a vybavenie do Vašej kúpeľne, tak mi určite pomôže nejaká fotka už hotovej kúpeľne, ktorá Vás zaujala či inšpirovala. Môžete na to využiť napríklad stránku plnú inšpirácií – Pinterest. Stačí ak mi pošlete obrázok, ktorý Vás upútal alebo Vás na ňom zaujala farebnosť či štýl, alebo Vám je skrátka pocitovo blízky. Radšej mi pošlite i viacero fotiek a ja si z toho vytvorím dokonalejší obraz o Vašej predstave a Vašom štýle.

Na základe toho sa dokážem lepšie vcítiť do Vašej predstavy, ihneď uvidím čo sa Vám páči a určite mi nimi poviete viac o Vašej vysnívanej kúpeľni ako by ste možno dokázali slovami.

Ak obrázky nemáte, tak mi stačí krátky popis/rozhovor kde si prejdeme aké atribúty by mala nová kúpeľňa spĺňať. Podľa Vášho popisu vyhľadám vhodné inšpirácie a pošlem Vám ich na odsúhlasenie či sa Vám môj výber páči a či máme rovnakú predstavu o Vašej budúcej kúpeľni.

3. KROK

Návrh dispozície kúpeľne – 3D koncept

Po odkomunikovaní všetkého potrebného sa pustím do 3D modelovania a zariaďovania kúpeľne a návrhu ideálnej dispozície. Vypracujem Vám návrh dispozičného riešenia  vo forme 3D koncept (viď . obrázok nižšie).

Spracovanie prvého návrhu trvá orientačne 1 týždeň.

Spracovaný návrh – 3D koncept – vo viacerých pohľadoch Vám pošlem spolu s pôdorysom na konzultáciu. Ešte to nie je fotorealistická vizualizácia a ešte tam nie sú obklady a dlažby, ale na priblíženie predstavy o priestore to na začiatok perfektne postačuje.

Okamžite získate predstavu o využití priestoru, jeho ergonómii a možnostiach. Zaslaný návrh máte možnosť komentovať či uviesť nápady na zmenu, ktoré spolu budeme konzultovať a zapracovávať do návrhu. Úpravy a zmeny zapracujem do 3d návrhu a opäť Vám pošlem na konzultáciu.

U

4. KROK

Výber konkrétnych obkladov a dlažieb

Po odsúhlasení návrhu dispozície a zapracovaní úprav je ďalším krokom výber konkrétnych obkladov a dlažieb, prípadne aj sanity, osvetlenia a doplnkov a ich zakomponovanie do návrhu.

Všetky tieto kroky môžete ponechať výhradne v mojej réžii a Vy sa tak nemusíte trápiť s hľadaním ideálnych prvkov v dohodnutej cenovej hladine. Môj výber budeme konzultovať a v prípade potreby upravovať kým to nebude v poriadku.

V tomto kroku sa koncept mení na vizualizáciu, ktorá má blízko k reálnej podobe po dokončení. Vy uvidíte Vašu kúpeľňu tak ako bude vyzerať keď bude dokončená. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám ukážu ako bude všetko spolu ladiť.

5. KROK

Fotorealistické 3D vizualizácie

Návrh kúpeľne Vám spracujem vo forme niekoľkých pohľadov – zvyčajne sú to 4 pohľady, tak aby ste videli všetky steny a detaily.

Po zaslaní vizualizácii máte rovnako priestor a čas na premyslenie a prípadnú úpravu rozvrhnutých obkladov či dekorácií. Zmeny Vám po konzultácii zapracujem do novej vizualizácie a opäť pošlem na odsúhlasenie.

6. KROK

Plán pokládky a výpočet spotreby

Po odsúhlasení konečnej/finálnej vizualizácie Vám pripravím potrebnú dokumentáciu k návrhu:

  • pôdorysy s umiestnením a rozmermi navrhnutej sanity
  • výkresy  prípadných skriniek na mieru pre stolára (so špecifikáciou použitých materiálov a farieb),
  • plán pokládky navrhnutých obkladov a dlažieb vo forme rezov a pohľadov na jednotlivé steny,
  • špecifikácia a výpočet spotreby a potrebného množstva obkladov a dlažby na objednanie
  • v prípade potreby aj nákupný zoznam použitej sanity, batérií a doplnkov.

V rámci spolupráce Vám rád poskytnem tipy na spoľahlivých predajcov vybraných obkladov, dlažieb a sanity vo Vašej lokalite, u ktorých môžete navrhnuté veci nakúpiť.

7. KROK

Vaše ohodnotenie našej spolupráce

Na záver našej spolupráce sa budem tešiť na Vašu referenciu, hodnotenie a fotky hotovej kúpeľne po dokončení 🙂

Aj po ukončení spolupráce ma môžete kedykoľvek kontaktovať s prípadnými otázkami, ktoré sa môžu vyskytnúť pri realizácii.

Nechajte si bezplatne vypracovať cenovú ponuku za návrh interiéru

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny od 2. decembra 2019.

Pin It on Pinterest

Zdieľaní
Zdieľať príspevok