Ako vzniká Vaša vysnívaná kúpeľňa?

Poznámka od autora: Tento článok obsahuje informácie a postupy, ktoré som nahradil novšími a kvalitnejšími.

Verím, že väčšina z vás má akú takú predstavu o tom, čo sa mu páči a čo nie. A presne to je najmenší ale podľa mňa aj nedôležitejší krok, ktorý urobíte na ceste k novej kúpeľni. Prečo si to myslím? Pretože práve na základe toho vás dokážem s ľahkosťou previesť celou cestou, na konci ktorej vás čaká nová kúpeľňa.

Položili ste si niekedy otázku čo všetko musíte vopred vedieť pred tým ako si dáte vypracovať 3d vizualizáciu kúpeľne ?!

Poviem vám príbeh mojej nedávno navrhnutej kúpeľne…

Nie je to tak dávno, čo ma oslovila zákazníčka, ktorá mi poslala obrázok jej vysnívanej kúpeľne.

vysnívaná kúpeľna

Zdroj: http://maisonvalentina.net/blog/the-most-amazing-luxury-bathrooms-inspirations/

Pomocou neho, rozmerov kúpeľne a už pripravených rozvodov vody som začal vytvárať jej novú kúpeľňu.

Vo väčšine prípadov sa najprv venujem návrhu rozmiestnenia sanity a doplnkov aby ste získali predstavu o celkovom usporiadaní kúpeľne, ktoré môžeme dosiahnuť. Tento krok prebieha zvyčajne formou skice, ktorá je pre mňa najrýchlejším spôsobom ako vám predstaviť môj nápad.

návrh kúpeľne

Na takto spracovanom návrhu sme sa jednoducho posunuli o niekoľko veľkých krokov dopredu. Odkomunikovali sme si detaily, ktoré bolo potrebné zmeniť a pokračovali sme ďalej na našej ceste.

Vidíte ako jednoducho sme pomocou jedného obrázku a jej predstavy posunuli oveľa bližšie ku konečnej 3d vizualizácii?

Nasledovali 2 návrhy kúpeľne, v ktorých som zmenil niektoré veci podľa jej predstáv, a ktorých tvorbu taktiež nájdete v mojom predošlom článku.

návrh kúpeľne 3d

návrh kúpeľne 3d

Tu už je predstava o novej kúpeľni oveľa jasnejšia a tak môžeme dotiahnuť aj tie najmenšie detaily. Vypočul som požiadavky a nápady, ktoré vyvstali z návrhu a keď som videl, že máme 3d vizualizáciu takmer na dosah, tak som sa pustil do výberu vhodných obkladov, ktoré vytvoria z čierno bielej skice -> kúpeľňu.

V tomto návrhu som sa mal čo najviac pridržiavať “vzorového návrhu” a tak som aj urobil. Vybral som obklady, ktoré spĺňajú zadané kritériá a vypracoval som 3d vizualizáciu kúpeľne, ktorá sa nápadito podobá fotke z internetu, ale je prispôsobená rozmerom reálnej miestnosti.

Tu ale musím podotknúť, že málokedy je návrh podobný fotke z internetu a vo väčšine prípadov prenášam do vizualizácie iba “pocit” alebo “atmosféru”, ktorú majú vaše vysnívané obrázky.

vizualizácia kúpeľne

vizualizácia kúpeľne

Dovoľte nám pomôcť vám zariadiť váš domov snov.

Zameriavame sa na transparentnosť a úprimnosť. Z našej prehľadnej ponuky cenových balíkov si vyberie skutočne každý! Už žiadne prekvapenia. U nás viete čo dostanete.

Sledujte nás na Instagrame