7 Krokov ku Krásnemu Domovu: Proces interiérového dizajnu

Chcete upraviť svoj domov, ale neviete, ako na to? Tento článok vám pomôže pochopiť ako prebieha celý proces interiérového dizajnu od začiatku až po koniec. Začína to dôležitými úvodnými konzultáciami, návrhmi a úpravami a končí detailnou vizualizáciou a výkresovou dokumentáciou.

Prvý kontakt: Cenová Ponuka a Online Kalkulačka

U nás začína každý proces interiérového dizajnu dôležitým krokom – cenovou ponukou. Klienti majú možnosť získať túto ponuku dvomi spôsobmi. Prvým je prostredníctvom e-mailu, kde nám môžu poslať všetky detaily a informácie o svojom projekte. Ale budem úprimný, rád sa stretávam s klientmi aj tvárou v tvár. Preto sme zaviedli možnosť nezáväznej videokonzultácie, kde sa môžeme spolu osobne stretnúť a prejsť si vaše predstavy. Počas konzultácie si vypočujem vaše požiadavky a na základe nich určím presnú cenu za návrh interiéru.

Ale ešte predtým, než sa na nás obrátite, môžete si vyskúšať našu online kalkulačku. Stačí len vyplniť základné informácie o projekte a okamžite získate orientačnú cenu za naše služby, aby ste vedeli, čo očakávať.

Proces Interiérového Dizajnu Online Kalkulačka

Prvé kroky v procese návrhu interiéru: Určenie ceny návrhu a rezervácia termínu

Po určení ceny návrhu, či už formou cenovej ponuky alebo počas našej konzultácie, vám ponúkame najbližší voľný termín pre začiatok práce na vašom dizajne. Tento termín máte predbežne rezervovaný na 7 dní, aby ste mali dostatok času sa správne rozhodnúť. Stačí nám len potvrdiť cenovú ponuku termín vám záväzne rezervujeme.

Začíname proces interiérového dizajnu: Úvodné stretnutie a konzultácia

Na úvodné stretnutie či videokonzultáciu potrebujeme niekoľko kľúčových informácií aby sme mohli začať pracovať na dizajne vášho interiéru. Potrebujeme pôdorys alebo projekt nehnuteľnosti, aby sme získali prehľad o priestore, a tiež niekoľko inšpiratívnych fotiek interiérov, ktoré vás niečím zaujali alebo sa vám páčia a viete si ich štýl predstaviť u seba doma.

Samotné úvodné stretnutie alebo videokonzultácia prebieha systematicky, pričom postupne prediskutujeme jednotlivé časti interiéru. Diskutujeme o možnostiach, vašich preferenciách a požiadavkách, pričom kladieme dôraz na porozumenie vašich potrieb a predstáv. Tento proces interiérového dizajnu nám umožňuje lepšie spoznať vaše požiadavky, a tak vytvoriť návrh, ktorý bude čo najviac zodpovedať vašim očakávaniam.

Video Konzultacia 2 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Kreatívna časť návrhu: Príprava dispozície v 2D

Nasleduje tá kreatívna časť práce a síce návrh dispozície. Pri príprave dispozície v 2D sa zameriavame na niekoľko hlavných bodov, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok. Za prvé sa snažíme vytvoriť ideálne dispozičné riešenie, ktoré zohľadňuje vaše špecifické požiadavky a optimalizuje využitie dostupného priestoru. Samotný proces interiérového dizajnu začína ručným skicovaním na tablete, počas ktorého hľadáme rôzne možnosti a nápady na zmenu alebo úpravu pôvodnej dispozície. Tento kreatívny proces nám umožňuje rýchlo objaviť nové nápady a pristupovať k dispozičným zmenám viac flexibilne.

Následne prevedieme naše ručné skice do podoby 2D pôdorysu, kde už pracujeme s presnými rozmermi nábytku, zariadenia a ďalších prvkov. Dôležitosť dispozície v 2D pred prípravou 3D vizualizácií spočíva v tom, že nám poskytuje základný rámec pre navrhovanie interiéru. Pomáha nám riešiť ergonómiu priestoru a funkčné rozloženie nábytku ešte predtým, než sa začneme zameriavať na detaily ako sú farby, materiály a doplnky. Okrem toho je často potrebné už v tejto fáze dodať realizátorom výkresy s pozíciami elektrických rozvodov a prípravou na osvetlenie, a tak zabezpečiť lepšiu koordináciu a efektívnejšiu realizáciu celého projektu.

Fackovec1 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

3D vizualizácie a konzultácie návrhov

Príprava 3D vizualizácií predstavuje kľúčový krok v procese interiérového dizajnu s cieľom poskytnúť klientom čo najlepšiu predstavu o tom, ako bude ich domov vyzerať po dokončení. Tieto vizualizácie slúžia ako prostriedok na demonštráciu možností priestoru a prípadných zmien, ktoré je možné riešiť ešte pred samotným začatím realizácie. Tým sa minimalizujú zbytočné náklady a neefektívne úpravy v priebehu samotnej realizácie projektu.

Proces tvorby 3D vizualizácií začína modelovaním priestorov a jednotlivých miestností v 3D softvéri, kde sa presne držíme navrhnutej dispozície. Po vymodelovaní všetkého nábytku sa pustíme do hľadania vhodných inšpirácií, výberu konkrétnych materiálov, ich porovnávania pomocou reálnych vzoriek od výrobcov, až kým nenájdeme tú najlepšiu kombináciu. Počas tejto fázy často navštívime niekoľko showroomov aby sme videli vybrané materiály naživo a mohli vybrať tie, ktoré sa nám najviac hodia do dizajnu.

Po ukončení výberu sa pustíme do prác na 3d vizualizáciách, vybrané materiály vytvárame v programe, nastavujeme ich vlastnosti tak aby finálna fotorealistická vizualizácia zobrazovala vybrané materiály čo najvernejšie. Klienti tak získajú reálnu predstavu o svojom interiéri a vedie sa tak lepšie rozhodnúť pre ten najlepší dizajn. 3D vizualizácie sú majú neskutočnú výhodou, pretože vám umožňujú vidieť domov v reálnej podobe ešte pred začatím realizácie alebo výstavby. Pre nás ako dizajnérov sú tieto vizualizácie nástrojom na objavovanie skrytých možností interiéru a vytváranie originálnych dizajnov, čo nám umožňuje predstaviť vám našu víziu v čo najlepšej podobe.

3Dinterier A Captivating Image Of A Scandinavian Kitchen Showca 4301713E 82A2 48Bb Be9B 3E66F9338C9B 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Konzultácie a úpravy sú veľmi dôležité, pretože nám poskytujú možnosť vypočuť si vaše predstavy a požiadavky na úpravy nášho návrhu interiéru. Chápeme, že každý detail má svoj význam a preto sa snažíme zabezpečiť, aby každý prvok dizajnu vyhovoval vašim očakávaniam. Náš hlavný cieľ pri týchto stretnutiach je porozprávať sa o možnostiach zmien návrhu tak, aby bol úplne v súlade s tým, ako si predstavujete svoj ideálny interiér.

Po tom ako vám pošleme prvé 3D vizualizácie, vám poskytneme čas na zváženie všetkých pre a proti a vyjadrenie postrehov a požiadaviek na zmeny. Následne zapracujeme tieto požiadavky do projektu a pripravíme nové vizualizácie. Tento cyklus sa opakuje, kým nedosiahneme finálny návrh, s ktorým budete na 100% spokojní. Proces interiérového dizajnu sa teda odohráva postupne, pričom kladieme dôraz na vaše potreby a spokojnosť.

Finálne vizualizácie interiéru predstavujú vrcholný bod v procese interiérového dizajnu. Ich úlohou je odprezentovať vám výsledný návrh interiéru tak, aby ste mali jasnú predstavu o tom, ako bude váš domov vyzerať po dokončení. Tieto vizualizácie sú akýmsi “vizuálnym sumárom” našej práce, ktorý poskytuje konkrétny a realistický náhľad na váš budúci interiér.

Na to aby sa z nášho návrhu stala realita však potrebujete ešte niečo viac. Potrebujete šikovných majstrov a kvalitnú výkresovú dokumentáciu. Jej úlohou je poskytnúť presné a detailné informácie potrebné pre realizáciu vášho projektu. Proces interiérového dizajnu zahŕňa nielen tvorbu návrhu, ale aj jeho praktickú realizáciu, pri ktorej sú dôležité presné informácie a pokyny.

3Dinterier A Captivating Image Of A Scandinavian Kitchen Showca Cfc803E8 8E16 409A B11E B4B72Bb6768E 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Asistencia pri realizácii: Váš sprievodca počas celého procesu

Počas realizácie vášho nového domova sme s vami na každom kroku. Naša asistencia pri realizácii nie je len servis, je to záruka vašej spokojnosti, že váš domov bude presne taký, aký ste si predstavovali. Ako dizajnér viem, že aj najlepšie plány môžu naraziť na nečakané prekážky. Tu prichádza naša pomoc. Radi vám pomôže odhaliť a riešiť možné komplikácie. Či už ide o drobné nedostatky alebo väčšie problémy, poskytneme vám odborné poradenstvo a nájdeme spolu tie najlepšie riešenia. Máme len jeden cieľ: zabezpečiť, aby realizácia vášho interiérového sna prebehla bez problémov a vy ste boli s výsledkom na 100% spokojní. Proces interiérového dizajnu je totiž komplexný a vyžaduje si dôkladnú starostlivosť počas celej realizácie.

Recenzie spokojných klientov: Naše najväčšie ocenenie

Recenzie našich spokojných klientov sú pre nás tou najväčšou odmenou a zároveň inšpiráciou k ďalšiemu zlepšovaniu. Pri našej práci nám ide predovšetkým o to, aby ste boli s výsledkom spokojní vy. Vaša spätná väzba je pre nás kľúčová, pretože nám pomáha pochopiť, čo sme robili dobre a kde sa môžeme ešte zlepšiť. Vaše recenzie nás motivujú a ukazujú nám, že sme na správnej ceste. Proces interiérového dizajnu nie je len o výsledku, ale aj o vašej spokojnosti s celým priebehom.

Chcete pretransformovať váš domov na miesto, ktoré presne odráža váš jedinečný štýl a potreby? Nechajte nás pomôcť vytvoriť vám presne ten domov, o ktorom ste vždy snívali! Kontaktujte nás ešte dnes a začnite svoju cestu k dokonalému interiéru.

Ako zariadit kuchynu v skandinavskom style online kurz

Vytvorte si svoju vysnívanú kuchyňu: Naučíme vás ako na to!

Spustili sme náš úplne prvý online kurz, ktorý vás naučí všetko potrebné na efektívne zariadenie kuchyne do najmenších detailov.

Využite špeciálnu úvádzaciu cenu a začnite svoju cestu k novej kuchyni ešte dnes.

Sledujte náš Instagram

Najnovšie projekty a zákulisie našej práce

398 Príspevky
878 Sledovatelia
Páči sa vám tmavý dizajn interiéru? Tu je niekoľko tipov ako to nepokaziť.

Tmavá kuchynská linka je často spájaná s mužským interiérom, no nemusí to byť tak. Tmavé farby dodávajú priestorom vzhľad luxusu a nadčasovosti. Neutrálne antracitové či šedé odtiene môžete ľahko kombinovať s čiernou, hnedou, bielou, zlatou či  medenou.

Pre tmavo ladený interiér je dôležité v prvom rade hlavne správne osvetlenie:
- tmavé plochy sú vhodnejšie pre priestory s dostatkom prirodzeného svetla
- vhodné pre južne orientované časti domov alebo bytov s dostatočne veľkými oknami
- pri tmavom dizajne si dajte záležať aj na dostatku umelého osvetlenia
- keďže tmavé farby pohlcujú svetlo tak je lepšie zvoliť pokojne aj 500lm na meter štvorcový
- využite možnosti LED pásov na zvýraznenie tmavých kútov či poličiek
- pri výbere podlahy choďte do svetlejších odtieňov ako je nábytok
- vhodné sú orechové či šedé dubové dekory

Vytvoriť tmavý interiér si vyžaduje značnú dávku predstavivosti a citu pre detaily. Inak to môže skončiť všelijako len nie tak ako ste si vysnívali.

Chystáte sa tento rok zariaďovať svoj nový domov? Využite našu bezplatnú 30 minútovú videokonzultáciu, počas ktorej vám radi dáme nápady a rady pre váš projekt. Zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

Napíšte nám alebo klikajte na link v našom bio.
Návrh dizajnu schodiska v rámci riešenia interiéru RD v Prešove.
Vopred daný tvar schodiska podľa predstáv majiteľov sme dizajnovo ladili k zvyšku interiéru.

Zvolil sme prírodné materiály - prírodný dub a dlažbu v imitácii kameňa.
Drevený obklad stien dodáva priestoru teplý nádych a zútulňuje celé schodisko. Zároveň je to praktický povrch z hľadiska čistenia.

Závesné svietidlo Cameleon od @nowodvorski_lighting_official je doplnené o zapustené LED profily, ktoré zároveň slúžia aj ako nočné osvetlenie.

🤗 Zaujala vás naša práca? Potrebujete pomôcť s návrhom dispozície, zariadenia či kompletného dizajnu interiéru? Napíšte nám pre bezplatnú konzultáciu alebo cenovú ponuku.
Dnešná piatková inšpirácia od mojej obľúbenej dizajnérky @karinbohn @houseofbohn 

Krásna a v našich končinách netradičná kombinácia matnej antracitovej so striebornými úchytkami a bielym mramorom. 😍

Samozrejme aj doplnky robia svoje...

Tak čo, ste pripravení začať tvoriť svoju novú kuchyňu? Napíšte nám pre nezáväznú cenovú ponuku.

#dizajnbytu #dizajnslovensko #inspiration #interierovydizajn #interierovydizajnslovensko #interiordesign #dizajner #kuchyna
Čerstvý návrh praktickej kuchyne vo funkčnom mužskom štýle.

Pri návrh tejto kuchyne sme stavili na overenú kombináciu kamienkovej sivej a dekoru pietra grigia od f. Egger.
Celkový dizajn je prispôsobený pôvodnej dlažbe, ktorá sa už v priestore nachádzala.

👷Trochu sme sa museli "popasovať" s ostrým uhlom v ľavom rohu miestnosti, ktorý sme nakoniec vizuálne priznali a využili tak dostupný priestor čo najviac.

⚫ Tmavá pracovná doska a zástena dodávajú priestoru elegantný vzhľad.

#interierovydizajn #byvanie #bytovydizajn #interierovydizajner #interier #vizualizacia #dizajn #nabytok #interierovydesign #kuchyna #style #rodinnydom #dizajninterieru #navrhinterieru #3dinterier_pastorcak #domov
Ak ešte stále váhate či využiť naše bezplatné videokonzultácie, tak si prečítajte túto recenziu od Ingrid👇

"Absolvovala som konzultáciu cez videohovor s pánom Pastorčákom. Mala som pôvodne pripravenú len jednu otázku ohľadom zariadenia nášho domu, ale pán Pavol bol veľmi ochotný a vyjadril sa vlastne ku všetkému čo videl na podkladoch. Mali sme sťažené podmienky, keďže mne sa pokazil notebook, tak som bola pripojená len cez telefón, a nehovoriac o "rodinnej dráme" keď spadol náš 2 ročný syn. Ale pán Pavol bol super, zostal profesionálny celý čas a po konzultácii som na mail obdržala zhrnutie videohovoru, jeho návrhy, nápady, cenné rady.
Jeho služby môžem iba odporučiť."

Ingrid Süll

-- Ďakujeme za vynikajúcu recenziu. 🙏
Aj takto môže vyzerať spálňa v paneláku. Nadčasová a romantická staroružová farba, dubová masívna posteľ, bielo kašmírový nábytok...presne podľa predstáv majiteľky. 

#interierovydizajn #interier #dizajn #byvanie #navrhinterieru #nabytok #interierovydesign #domov #bytovydizajn #dizajner #vizualizacia #nabytoknamieru #navrhyinterierov #interierovydizajnslovensko #interierovydesigner #interierovydizajner
#3dinterier_pastorcak #dizajnbytu #dizajninterieru #hlavnaspalna
Teší nás, že sa s vami môžeme podeliť o takúto skvelú ⭐recenziu⭐ od Barbary:

"Veľká spokojnosť. Pri online konzultácii sme ľahko a zrorzumitelne vyriešili, pre mna ťažšie riešiteľnu dispozíciu. Bolo mi ponúknuté viac variant a bralo sa ohľad na moje pripomienky. Komunikácia, ústretovosť na 1*, aj v budúcnosti určite využijem vaše služby. Ďakujem.

Barbara Vargová"

-- Ďakujeme za recenziu. 🙏
Predstavujeme niekoľko zelených inšpirácií pre váš nový domov.

Stále častejšie sa aj do našich interiérov vracia farebnosť v podobe zelených, modrých či vínových farieb.
Odvážite sa použiť zelenú farbu v interiéri? Ak sa to urobí dobre, tak s pomocou zelenej farby dokážete vytvoriť vskutku originálne priestory.

Nechajte sa inšpirovať...

➡️ Zelená kuchynská linka sa veľmi dobre kombinuje s prírodným dubom a bielou či čiernou farbou.

➡️ Zelená pracovňa či domáca kancelária je ideálnym priestorom pre prácu a relax zároveň. Zelená farba je považovaná za jednu z najľahších farieb pre naše oči, pretože uvoľňuje očné svaly.

➡️ Zelené zádverie je niečo čo ohromí každú návštevu.

Ste pripravení na zelený domov? Kontaktujte nás a radi vám s návrhom pomôžeme. Nezáväznú cenovú ponuku vám vypracujeme aj len na základe pôdorysu.

#interierovydizajn #navrhyinterierov #byvanie #interierovydizajnslovensko #midjourneyai #domov #bytovydizajn #nabytoknamieru #interierovydesigner #dizajner #dizajninterieru #dizajnbytu #kuchyna #style #interiordesign #inspiration #creativedesign #interiorstyle
Chcete upraviť svoj domov, ale neviete čo vás na tejto ceste čaká?
Pripravili sme pre vás článok, ktorý vám pomôže pochopiť ako prebieha celý proces interiérového dizajnu od začiatku až po koniec.
Začína to dôležitými úvodnými konzultáciami, návrhmi a úpravami a končí detailnou vizualizáciou a výkresovou dokumentáciou.

V článku sa pozrieme na 7 dôležitých krokov, ktoré vás čakajú na tejto vzrušujúcej ceste za novým domovom.

📖 Celý článok si môžete prečítať na tomto odkaze(skopírujte odkaz nižšie), alebo si rovno kliknite na odkaz v našom profile.⬇️

https://3dinterier.sk/7-krokov-proces-interieroveho-dizajnu/
Ďalšia pozitívna recenzia na naše služby prišla od Kláry:

"Veľmi dobrá spolupráca počas online konzultácie, pri ktorej vznikla aktívna diskusia, kde sme sa priebežne dopĺňali v pripomienkách a návrhoch, ktoré p. Pastorčák výborne spracoval do návrhu, ktorý určite (pozitívne) zamiešal kartami v našich plánoch s prerábkou interiéru."

Klára Marcinková

--Ďakujeme 🙏