7 Krokov ku Krásnemu Domovu: Proces interiérového dizajnu

Chcete upraviť svoj domov, ale neviete, ako na to? Tento článok vám pomôže pochopiť ako prebieha celý proces interiérového dizajnu od začiatku až po koniec. Začína to dôležitými úvodnými konzultáciami, návrhmi a úpravami a končí detailnou vizualizáciou a výkresovou dokumentáciou.

Prvý kontakt: Cenová Ponuka a Online Kalkulačka

U nás začína každý proces interiérového dizajnu dôležitým krokom – cenovou ponukou. Klienti majú možnosť získať túto ponuku dvomi spôsobmi. Prvým je prostredníctvom e-mailu, kde nám môžu poslať všetky detaily a informácie o svojom projekte. Ale budem úprimný, rád sa stretávam s klientmi aj tvárou v tvár. Preto sme zaviedli možnosť nezáväznej videokonzultácie, kde sa môžeme spolu osobne stretnúť a prejsť si vaše predstavy. Počas konzultácie si vypočujem vaše požiadavky a na základe nich určím presnú cenu za návrh interiéru.

Ale ešte predtým, než sa na nás obrátite, môžete si vyskúšať našu online kalkulačku. Stačí len vyplniť základné informácie o projekte a okamžite získate orientačnú cenu za naše služby, aby ste vedeli, čo očakávať.

Proces Interiérového Dizajnu Online Kalkulačka

Prvé kroky v procese návrhu interiéru: Určenie ceny návrhu a rezervácia termínu

Po určení ceny návrhu, či už formou cenovej ponuky alebo počas našej konzultácie, vám ponúkame najbližší voľný termín pre začiatok práce na vašom dizajne. Tento termín máte predbežne rezervovaný na 7 dní, aby ste mali dostatok času sa správne rozhodnúť. Stačí nám len potvrdiť cenovú ponuku termín vám záväzne rezervujeme.

Začíname proces interiérového dizajnu: Úvodné stretnutie a konzultácia

Na úvodné stretnutie či videokonzultáciu potrebujeme niekoľko kľúčových informácií aby sme mohli začať pracovať na dizajne vášho interiéru. Potrebujeme pôdorys alebo projekt nehnuteľnosti, aby sme získali prehľad o priestore, a tiež niekoľko inšpiratívnych fotiek interiérov, ktoré vás niečím zaujali alebo sa vám páčia a viete si ich štýl predstaviť u seba doma.

Samotné úvodné stretnutie alebo videokonzultácia prebieha systematicky, pričom postupne prediskutujeme jednotlivé časti interiéru. Diskutujeme o možnostiach, vašich preferenciách a požiadavkách, pričom kladieme dôraz na porozumenie vašich potrieb a predstáv. Tento proces interiérového dizajnu nám umožňuje lepšie spoznať vaše požiadavky, a tak vytvoriť návrh, ktorý bude čo najviac zodpovedať vašim očakávaniam.

Video Konzultacia 2 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Kreatívna časť návrhu: Príprava dispozície v 2D

Nasleduje tá kreatívna časť práce a síce návrh dispozície. Pri príprave dispozície v 2D sa zameriavame na niekoľko hlavných bodov, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok. Za prvé sa snažíme vytvoriť ideálne dispozičné riešenie, ktoré zohľadňuje vaše špecifické požiadavky a optimalizuje využitie dostupného priestoru. Samotný proces interiérového dizajnu začína ručným skicovaním na tablete, počas ktorého hľadáme rôzne možnosti a nápady na zmenu alebo úpravu pôvodnej dispozície. Tento kreatívny proces nám umožňuje rýchlo objaviť nové nápady a pristupovať k dispozičným zmenám viac flexibilne.

Následne prevedieme naše ručné skice do podoby 2D pôdorysu, kde už pracujeme s presnými rozmermi nábytku, zariadenia a ďalších prvkov. Dôležitosť dispozície v 2D pred prípravou 3D vizualizácií spočíva v tom, že nám poskytuje základný rámec pre navrhovanie interiéru. Pomáha nám riešiť ergonómiu priestoru a funkčné rozloženie nábytku ešte predtým, než sa začneme zameriavať na detaily ako sú farby, materiály a doplnky. Okrem toho je často potrebné už v tejto fáze dodať realizátorom výkresy s pozíciami elektrických rozvodov a prípravou na osvetlenie, a tak zabezpečiť lepšiu koordináciu a efektívnejšiu realizáciu celého projektu.

Fackovec1 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

3D vizualizácie a konzultácie návrhov

Príprava 3D vizualizácií predstavuje kľúčový krok v procese interiérového dizajnu s cieľom poskytnúť klientom čo najlepšiu predstavu o tom, ako bude ich domov vyzerať po dokončení. Tieto vizualizácie slúžia ako prostriedok na demonštráciu možností priestoru a prípadných zmien, ktoré je možné riešiť ešte pred samotným začatím realizácie. Tým sa minimalizujú zbytočné náklady a neefektívne úpravy v priebehu samotnej realizácie projektu.

Proces tvorby 3D vizualizácií začína modelovaním priestorov a jednotlivých miestností v 3D softvéri, kde sa presne držíme navrhnutej dispozície. Po vymodelovaní všetkého nábytku sa pustíme do hľadania vhodných inšpirácií, výberu konkrétnych materiálov, ich porovnávania pomocou reálnych vzoriek od výrobcov, až kým nenájdeme tú najlepšiu kombináciu. Počas tejto fázy často navštívime niekoľko showroomov aby sme videli vybrané materiály naživo a mohli vybrať tie, ktoré sa nám najviac hodia do dizajnu.

Po ukončení výberu sa pustíme do prác na 3d vizualizáciách, vybrané materiály vytvárame v programe, nastavujeme ich vlastnosti tak aby finálna fotorealistická vizualizácia zobrazovala vybrané materiály čo najvernejšie. Klienti tak získajú reálnu predstavu o svojom interiéri a vedie sa tak lepšie rozhodnúť pre ten najlepší dizajn. 3D vizualizácie sú majú neskutočnú výhodou, pretože vám umožňujú vidieť domov v reálnej podobe ešte pred začatím realizácie alebo výstavby. Pre nás ako dizajnérov sú tieto vizualizácie nástrojom na objavovanie skrytých možností interiéru a vytváranie originálnych dizajnov, čo nám umožňuje predstaviť vám našu víziu v čo najlepšej podobe.

3Dinterier A Captivating Image Of A Scandinavian Kitchen Showca 4301713E 82A2 48Bb Be9B 3E66F9338C9B 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Konzultácie a úpravy sú veľmi dôležité, pretože nám poskytujú možnosť vypočuť si vaše predstavy a požiadavky na úpravy nášho návrhu interiéru. Chápeme, že každý detail má svoj význam a preto sa snažíme zabezpečiť, aby každý prvok dizajnu vyhovoval vašim očakávaniam. Náš hlavný cieľ pri týchto stretnutiach je porozprávať sa o možnostiach zmien návrhu tak, aby bol úplne v súlade s tým, ako si predstavujete svoj ideálny interiér.

Po tom ako vám pošleme prvé 3D vizualizácie, vám poskytneme čas na zváženie všetkých pre a proti a vyjadrenie postrehov a požiadaviek na zmeny. Následne zapracujeme tieto požiadavky do projektu a pripravíme nové vizualizácie. Tento cyklus sa opakuje, kým nedosiahneme finálny návrh, s ktorým budete na 100% spokojní. Proces interiérového dizajnu sa teda odohráva postupne, pričom kladieme dôraz na vaše potreby a spokojnosť.

Finálne vizualizácie interiéru predstavujú vrcholný bod v procese interiérového dizajnu. Ich úlohou je odprezentovať vám výsledný návrh interiéru tak, aby ste mali jasnú predstavu o tom, ako bude váš domov vyzerať po dokončení. Tieto vizualizácie sú akýmsi “vizuálnym sumárom” našej práce, ktorý poskytuje konkrétny a realistický náhľad na váš budúci interiér.

Na to aby sa z nášho návrhu stala realita však potrebujete ešte niečo viac. Potrebujete šikovných majstrov a kvalitnú výkresovú dokumentáciu. Jej úlohou je poskytnúť presné a detailné informácie potrebné pre realizáciu vášho projektu. Proces interiérového dizajnu zahŕňa nielen tvorbu návrhu, ale aj jeho praktickú realizáciu, pri ktorej sú dôležité presné informácie a pokyny.

3Dinterier A Captivating Image Of A Scandinavian Kitchen Showca Cfc803E8 8E16 409A B11E B4B72Bb6768E 3Dinterier.sk - Ing. Pavol Pastorčák

Asistencia pri realizácii: Váš sprievodca počas celého procesu

Počas realizácie vášho nového domova sme s vami na každom kroku. Naša asistencia pri realizácii nie je len servis, je to záruka vašej spokojnosti, že váš domov bude presne taký, aký ste si predstavovali. Ako dizajnér viem, že aj najlepšie plány môžu naraziť na nečakané prekážky. Tu prichádza naša pomoc. Radi vám pomôže odhaliť a riešiť možné komplikácie. Či už ide o drobné nedostatky alebo väčšie problémy, poskytneme vám odborné poradenstvo a nájdeme spolu tie najlepšie riešenia. Máme len jeden cieľ: zabezpečiť, aby realizácia vášho interiérového sna prebehla bez problémov a vy ste boli s výsledkom na 100% spokojní. Proces interiérového dizajnu je totiž komplexný a vyžaduje si dôkladnú starostlivosť počas celej realizácie.

Recenzie spokojných klientov: Naše najväčšie ocenenie

Recenzie našich spokojných klientov sú pre nás tou najväčšou odmenou a zároveň inšpiráciou k ďalšiemu zlepšovaniu. Pri našej práci nám ide predovšetkým o to, aby ste boli s výsledkom spokojní vy. Vaša spätná väzba je pre nás kľúčová, pretože nám pomáha pochopiť, čo sme robili dobre a kde sa môžeme ešte zlepšiť. Vaše recenzie nás motivujú a ukazujú nám, že sme na správnej ceste. Proces interiérového dizajnu nie je len o výsledku, ale aj o vašej spokojnosti s celým priebehom.

Chcete pretransformovať váš domov na miesto, ktoré presne odráža váš jedinečný štýl a potreby? Nechajte nás pomôcť vytvoriť vám presne ten domov, o ktorom ste vždy snívali! Kontaktujte nás ešte dnes a začnite svoju cestu k dokonalému interiéru.

Ako zariadit kuchynu v skandinavskom style online kurz

Vytvorte si svoju vysnívanú kuchyňu: Naučíme vás ako na to!

Spustili sme náš úplne prvý online kurz, ktorý vás naučí všetko potrebné na efektívne zariadenie kuchyne do najmenších detailov.

Využite špeciálnu úvádzaciu cenu a začnite svoju cestu k novej kuchyni ešte dnes.

Sledujte náš Instagram

Novinky, návrhy interiérov a tipy

Eukalyptovo zelená kuchyňa v Poprade

Dnes vám chcem predstaviť pokračovanie návrhu interiéru pre milovníka horskej cyklistiky. Pri tvorbe tejto kuchyne som vychádzal z farebnosti obývacej časti, kde som stavil na netradičné farby.

Farby ako eukalyptová zelená, čierna a dub casella prírodný som preniesol aj do dizajnu kuchyne. Výsledkom je kuchyňa, ktorá pôsobí sviežim a zároveň sofistikovaným dojmom.

Dispozične som kuchyňu navrhol tak, aby sme čo najlepšie využili dostupný priestor, pričom som umiestnil vysoké skrinky s chladničkou a spotrebičmi medzi dve okná.

Možno netradičným riešením je umiestnenie umývačky riadu do vysokej skrinky na ľavej strane, hneď vedľa drezu. Výhodou bolo, že sme celú dispozíciu tvorili ešte počas výstavby, takže všetky rozvody sa robili na mieru podľa návrhu interiéru. 👍

Ak aj vy plánujete stavať svoj nový domov, práve teraz je ten správny čas osloviť dizajnéra a poradiť sa minimálne s návrhom dispozície. Nech to nemusíte neskôr prerábať.

Rád vám s tým pomôžem 🤗 Zanechajte mi správu a vysvetlím vám možnosti spolupráce.

#konzultacia #dizajner #novostavba #rekonstrukcia #interierovydizajn #bytovydizajn
5 dôležitých krokov a môj tajný tip ako si to uľahčiť.

Pri návrhu interiérov sa často stretávam s problémom, že ľudia vynechajú resp. chcú preskočiť niektorý z dôležitých krokov a nepostupujú správne.
- Často riešia a premýšľajú nad dizajnom ešte predtým ako majú premyslenú dispozíciu.
- Uvažujú nad typom a farbou sedačky predtým ako vôbec vedia aký rozmer či tvar sa im do interiéru najlepšie hodí.
- Alebo sa jednoducho spoliehajú na dispozíciu zo stavebného projektu, ktorá vo väčšine prípadov nie je navrhnutá úplne najlepšie a je s ňou viac problémov ako úžitku.

Pri návrh preto postupujte takto:

1. Návrh dispozície - základné rozmiestnenie spotrebičov, kuchynský trojuholník, pozícia sedačky a TV, veľkosť jedálenského stola, nábytku a podobne.

2. Príprava rozvodov - podľa vopred premyslenej a doladenej dispozície.

3. Plánovanie osvetlenia - keďže už viete kde čo bude, tak si ľahko naplánujete vývody na svetlá, bodovky, lampy či LED osvetlenie.

4. Funkčné prvky interiéru - keď máte body 1,2 a 3 hotové, môžete začať premýšľať nad presnými rozmermi nábytku, výškami, hĺbkami a šírkami skriniek či solitérov, tvarmi atď.

5. Farby a materiály - toto je až posledný krok celého dizajnu interiéru. Už napr. viete aká bude sedačka a teda viete či si môžete dovoliť tmavú či svetlú farbu. Ľahšie si predstavíte farebné kombinácie v priestore.

Chcete si to uľahčiť? Tu je môj tajný tip pre vás:
Vedeli ste, že ponúkam bezplatné online poradenstvo/konzultáciu? Ak ste ešte len na začiatku svojej cesty k novému bývaniu tak si pozrite moju ponuku cez odkaz v bio. Alebo skopírujte tento link:
https://3dinterier.sk/gf_konzultacia/

Teším sa na stretnutie.

#interierovydizajn #byvanie #domov #bytovydizajn #3dinterier_pastorcak #konzultacia #akonato
Útulná denná časť domu v teplých tónoch.

Predstavujem vám návrh dizajnu dennej časti domu pre mladú rodinu.
Denná časť má rozlohu cca 32m2 a pohodlne sa do nej vošla priestranná kuchyňa s kuchynským polostrovom, jedálenský stôl s lavicou a stoličkami, i komfortná rohová sedačka s obývačkovou stenou.

Jemnosť celému interiéru dodávajú oblé tvary stoličiek, jedálenského stola, svietidiel a solitérov.

Chcete aj vy vidieť svoj interiér ešte predtým ako sa pustíte do jeho realizácie? Rad vám s tým pomôžem a spoločne vytvoríme dizajn podľa vašich predstáv a potrieb. Napíšte nám a vysvetlíme vám možnosti spolupráce, prípadne vytvoríme nezáväznú cenovú ponuku pre váš priestor.

#interierovydizajn #byvanie #navrhyinterierov #3dinterier_pastorcak #nabytoknamieru #obyvacka
Obývačková časť v teplých tónoch, olivovo zelenou a zlatými doplnkami.

Prísne hranatý dizajn TV steny som zjemnil oválnym jedálenským stolom, okrúhlymi LED svietidlami a príjemným "mäkkým" dizajnom stoličiek, vankúšov, závesov....

Páči sa vám podobný štýl? Napíšte nám správu a radi vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

#cenovaponuka #dizajnnamieru #pohodlie #byvanie #utulno #interierovydizajn #domov
Vizualizácie kuchyne v spojenej dennej časti domu.

Ako to všetko začalo?
Úplne na začiatku bola bezplatná konzultácia. Oslovila ma mladá rodina, ktorá stavia svoj prvý dom a nevedia si rady s dispozíciou kuchyne a obývačky.
Počas konzultácie som im načrtol a predstavil hneď 2 možné riešenia a pripravil nezáväznú ponuku na ďalšiu spoluprácu.

Po pár dňoch sa definitívne rozhodli využiť moje služby a tak sme sa spoločne pustili do tvorby dizajnu.
Výsledkom je takýto návrh spojenej kuchyne s obývačkou, ktorý je presne podľa predstáv majiteľov.

Ešte ladíme pár technických detailov, ale dizajn máme z 95% hotový.
Ako sa vám páči? 🤩

#interierovydizajn #navrhyinterierov #bytovydizajn #rodinnydom #creativedesign #rodinka #kuchyna
Interiér pre milovníka horskej cyklistiky...

Tento návrh nám svojou jedinečnosťou prirástol k srdcu. 😍
Cieľom bolo vytvoriť neopozeraný dizajn interiéru domu, ktorý bude sčasti slúžiť aj ako oddychová zóna na večerné posedenie s priateľmi.
Majiteľ nám dal voľnú ruku v rámci dizajnu s tým, aby sme pre neho vytvorili niečo originálne. Jedinou podmienkou bolo zachovanie priznaného betónového stropu a zakomponovanie cyklistickej témy do celkového dizajnu.

Zvolili sme paletu farieb a materiálov, ktorá korešponduje s farbami fototapety a dodáva interiéru pocit útulnosti a tepla, ktorý sme podporili aj teplou farbou osvetlenia.

Vedeli by ste si predstaviť tieto materiály u seba doma? Dajte nám vedieť v komentároch. 🙂

Ak hľadáte niekoho, kto vám pomôže navrhnúť váš nový domov, tak nás neváhajte kontaktovať alebo nám napíšte správu.

3dinterier.sk
+421 950 448 338
navrhy@3dinterier.sk

#interierovydizajn #byvanie #domov #dizajn #style #interiordesign #trekbikesczsk
Návrh novej bytovej kuchyne v našej obľúbenej zeleno-dubovej kombinácii.

Sme radi, že sa do našich interiérov znovu vracajú prírodné farby.
Nie že by sa nám trend kašmírovej šedej nepáčil, práve naopak.
Stále je to obľúbená farba väčšiny ľudí a my sa našou prácou snažíme ukázať, že interiér nemusí byť vždy len šedý či antracitový.

Napríklad taká zelená kuchyňa dokáže vniesť do interiéru kus prírody. Preto sa výborne kombinuje s prírodnými dubovým dekormi alebo dýhami.

Uvažujete o novej kuchyni či obývačke? Hľadáte niekoho, kto vám s tým pomôže?
Jednoducho nám napíšte správu. Nezáväzne. Radi vám vysvetlíme všetko ohľadom našej prípadnej spolupráce.

#zelena #interierovydizajn #interierovydesigner #rodinnydom #kuchyna #zelenakuchyna
Naša nová obľúbená kombinácia materiálov od #eggergroup 

1. Kamenná zelená
2. Dub Hickory prírodný
😍

O to viac sme radi, keď si túto kombináciu zamilujú aj naši klienti, ktorým tvoríme dizajn ich nového domova.

#navrhyinterierov #bytovydizajn #dizajninterieru #navrhinterieru #nabytoknamieru