Návrh suterénu domu – Široké

dizajnovy navrh interieru obývačka s kuchyňou
DátumLokalitaRozloha
11/2018Široké – Prešov35m2

Cieľom tejto spolupráce bolo vytvoriť návrh suterénu domu určený na rekonštrukciu. Suterén bol spočiatku využívaný iba ako sklad sezónnych vecí. Hlavnou požiadavkou majiteľky bolo aby sa dal využívať na občasné prenocovanie hostí a ich pohostenie v prípade nepriaznivého počasia.


Z pôvodných dvoch samostatných miestností sme po odstránení priečky vytvorili otvorenú kuchyňu s obývačkou. Celkový dojem sa tým razantne zmenil a prevzdušnil.

Prístup z dvora a účel priestorov boli základným prvkom, ktorý určoval výber materiálov na podlahu. Práve preto som do celej miestnosti navrhol keramickú dlažbu v imitácii dreva, ktorá pôsobí teplo, je jednoduchá na údržbu a nebudú jej prekážať ani topánky od blata 🙂

suterén domu vizualizácia kuchyne a obývačky

Farby v suteréne domu

Farebné ladenie pre návrh suterénu som prispôsoboval celkovému interiéru domu a jeho farebnosti, no s ohľadom na nadčasovosť a moderný vzhľad, ktorý patril medzi ďalšie požiadavky domácej pani. Pretože je to časť domu, ktorá nie je dostatočne presvetlená, tak najviac prevládajúcou farbou je biela.

Kúpeľňa s priestrannou sprchou

Súčasťou návrhu bola aj samostatná kúpeľňa so sprchovým kútom. V nej prevládajú tie isté farby ako v celom priestore. Vaňu som vymenil za priestranný sprchový kút s čírym sklom na celú šírku kúpeľne, čím som zachoval svetelné podmienky. Aj malá kúpeľňa tak pôsobí opticky väčšie a vzdušnejšie.

Zariadenie a vybavenie interiéru

Kuchynská linka je navrhnutá na mieru, podľa požiadaviek majiteľky a to tak aby v nej bolo všetko potrebné na rýchlu prípravu jednoduchších jedál. Vybavenie obývacej časti obsahuje novú rohovú sedačku a moderný konferenčný stolík ICEBERG. Zvyšné vybavenie obývačky pozostáva z existujúceho nábytku, ktorý sa predtým využíval v inej časti domu.


Samotný návrh a spoluprácu so mnou ohodnotila majiteľka domuTAKTO.

Ak Vás zaujala moja práca a radi by ste videli Váš interiér hotový predtým ako sa pustíte do samotnej realizácie tak mi neváhajte napísať. Na základe stručného popisu Vám pripravím cenovú ponuku na mieru.

ONLINE KALKULAČKA CENY NÁVRHOVPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.