Netradičná sprchová vanička

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad rekonštrukciou staršej kúpeľne, tak ste sa určite pohrávali s myšlienkou samostatného sprchovacieho kútu. Vanička či žľab?

Priznám sa, že ja sám dávam prednosť sprchovaciemu kútu pred vaňou, hlavne preto, že je to rýchla a šikovná forma osobnej hygieny.

Pri výbere sprchovacieho kútu máte na výber dve možnosti a to či bude postavený priamo na dlažbe tzv. bezbariérový, alebo na vaničke. Či sa rozhodnete pre vaničku z technických, osobných alebo dizajnových dôvodov, mám pre vás tip pre naozaj netradičnú sprchovú vaničku, ktorá ma zaujala v momente ako som ju uvidel.

sprchová vanička

Zdroj: www.caplast.sk

V čom je taká výnimočná?

V prvom rade tým, že je samonosná, takže ju nemusíte podmurovať a obkladať. Stačí ju len položiť na hotovú dlažbu. Dobre poviete si, to by nebolo nič nezvyčajné, pretože samonosných akrylátových vaničiek je na trhu dostatok.

Tu prichádza jej druhá a asi najväčšia prednosť a to je použitý materiál – sanitárny GELCOAT – ktorý je farebne stály, opraviteľný, príjemný na dotyk a v porovnaní s akrylátom dokáže odolať aj farbe na vlasy.

Keď som to počul prvýkrát, bol som trochu skeptický, ale toto ma presvedčilo:

caplast

Záťažový test vaničiek. Zdroj:www.caplast.sk

 

Samonosná vanička s nosnosťou až 520kg?
Zaujímavé však?!
A to ešte nie je všetko…

prierez vaničkou

Zdroj: www.caplast.sk

Nespornou výhodou je aj jej “prispôsobiteľnosť”. Takže keď do nej potrebujete zboku vyrezať otvor pre napojenie odpadu, čo je pri rekonštrukciách dosť časté, tak smelo do toho. A straty záruky sa vôbec nemusíte báť, pretože vanička s takto vyrezaným otvorom je stále použiteľná.

Niektoré vyššie spomenuté vlastnosti majú zaiste aj vaničky vyrobené napríklad zo smaltovanej ocele, ktoré sú rovnako obľúbené, aj keď podľa mňa menej ako akrylátové. Tie sa zvyčajne osádzajú na nožičky, ktoré je treba zakryť panelom alebo domurovať a oblepiť obkladom, prípadne sú zapustené do podlahy, čo nie je pri rekonštrukciách vždy možné.

caplast logo

Aby som len nechválil, tak musím povedať aj tienistú stránku tejto vaničky a to, že je vyrábaná z materiálu, ktorý je u nás málo známy a tak mu dosť ľudí ešte neverí. A pritom sa tento materiál používa aj na výrobu vaní a je to ten istý materiál, ktorý je na povrchu vaničiek z liateho mramoru. Takže smelo do toho. 🙂

A to všetko sa vyrába u nás – NA SLOVENSKU !

Bezplatná Ekniha: 17 Tajných tipov ako si nepredražiť realizáciu nového bývania

Získajte 17 skvelých tipov pre váš nový projekt. Stiahnite si našu e-knihu a urobte prvý krok k úspešnému bývaniu.

Sledujte nás na Instagrame

V tejto 3D vizualizácii obývacej izby sme zdôraznili eleganciu a útulnosť. Televízna stena v kombinácií tmavo hnedej a kašmírovej farby s knižnicou je centrálnym bodom, ktorý priťahuje pozornosť. Kreslo pri knižnici je miestom na relax a rohová sedacia súprava je ideálnym miestom pre rodinné večery. 🌟📺 #obyvacipokoj #nabytokdoobyvacky #moderneobyvacky #nabytok #nabytoknamieru #dizajnovynabytok #nabytokslovensko #interierovydizajnslovensko #interierovydizajn
Nový dizajn kuchyne v byte je inšpirovaný mestskou eleganciou. Tmavá kuchynská linka, stôl a poličky sú všetko, čo potrebujete pre funkčný a štýlový kuchynský priestor. Krása sa skrýva v jednoduchosti. 🌟🍽️ #interierovydizajn #interierovydizajnslovensko #inspiracekuchyne #kuchyneinspirace #inšpiráciakuchyne #inspiracedokuchyne #organizaciakuchyne #modernydomov
"Pri rozhodnutí budovať dom sme potrebovali zabezpečiť doslova frustrujúce množstvo vecí. Možností bolo mnoho, zostávalo len jedno, správne sa rozhodnúť.
Viem, že som sa rozhodla veľmi správne a odporúčam spoluprácu s touto firmou každému, kto hľadá profesionalitu, kvalitu a korektnosť."

Renata Berkova

Ďakujeme za milú recenziu. 👏

Všetky naše referencie si môžete pozrieť na https://3dinterier.sk/hodnotenie-skusenosti-recnezie/
#dizajner #interierovydizajn #bytovydizajn #interierovydizajnslovensko #dizajneri
V tejto 3D vizualizácii sa nachádza kombinovaný priestor pre relaxáciu a jedlo. Rozľahlá rohová sedačka pre pohodlie, televízna stena s knižnicou pre kultúrne zážitky a relax a jedálenský stôl so štyrmi stoličkami na spoločné chvíle pri jedle. Tento priestor je skutočným srdcom domova. 🏡🌟 #nabytokdoobyvacky #kniznica #domov #mojdomov #stylovydomov #interierovydizajn #interierovydizajnslovensko
Recenzia nášho klienta:
"Môžem len odporučiť. Pán Pastorčák je veľmi príjemný, dobre sa s ním komunikuje. A hlavne počúva klienta. Poradí a pomôže v prípade nejasností ale nepretláča svoj názor. 
Ponúkne viac možností na výber. 
Celková spokojnosť."
Zuzana Chalupkova

Ďakujeme za recenziu. 👏

Všetky naše referencie si môžete pozrieť na https://3dinterier.sk/hodnotenie-skusenosti-recnezie/
#dizajner  #interierovydizajn  #bytovydizajn  #interierovydizajnslovensko  #dizajneri
V tejto 3D vizualizácii sme sa zamerali na luxusný dizajn spálne s nádhernými zlatými doplnkami. Manželská posteľ, závesné nočné lampy, komoda s kozmetickým stolom a veľkým zrkadlom vytvárajú atmosféru pohodlia a elegancie 🌙✨ 

#spalna #luxusnibydleni #interierovydizajn #dizajninterieru #interier
Táto 3D vizualizácia kuchynskej linky je kombináciou elegancie a praktickosti. S kašmírovou kuchynskou linkou, čiernym mramorom, a priestorovým digestorom je kuchyňa pripravená na všetko. Barové sedenie na polostrove je ideálne pre raňajky alebo na vychutnanie si dobrej kávy.🍳✨ 

#interierovydizajn #ciernymramor #barove sedenie #kuchyna #rodinny dom #jedalen.