Netradičná sprchová vanička

vanička auto
Uverejnené 3 mar, 2016

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad rekonštrukciou staršej kúpeľne, tak ste sa určite pohrávali s myšlienkou samostatného sprchovacieho kútu. Vanička či žľab?

Priznám sa, že ja sám dávam prednosť sprchovaciemu kútu pred vaňou, hlavne preto, že je to rýchla a šikovná forma osobnej hygieny.

Pri výbere sprchovacieho kútu máte na výber dve možnosti a to či bude postavený priamo na dlažbe tzv. bezbariérový, alebo na vaničke. Či sa rozhodnete pre vaničku z technických, osobných alebo dizajnových dôvodov, mám pre vás tip pre naozaj netradičnú sprchovú vaničku, ktorá ma zaujala v momente ako som ju uvidel.

sprchová vanička

Zdroj: www.caplast.sk

V čom je taká výnimočná?

V prvom rade tým, že je samonosná, takže ju nemusíte podmurovať a obkladať. Stačí ju len položiť na hotovú dlažbu. Dobre poviete si, to by nebolo nič nezvyčajné, pretože samonosných akrylátových vaničiek je na trhu dostatok.

Tu prichádza jej druhá a asi najväčšia prednosť a to je použitý materiál – sanitárny GELCOAT – ktorý je farebne stály, opraviteľný, príjemný na dotyk a v porovnaní s akrylátom dokáže odolať aj farbe na vlasy.

Keď som to počul prvýkrát, bol som trochu skeptický, ale toto ma presvedčilo:

caplast

Záťažový test vaničiek. Zdroj:www.caplast.sk

 

Samonosná vanička s nosnosťou až 520kg?
Zaujímavé však?!
A to ešte nie je všetko…

prierez vaničkou

Zdroj: www.caplast.sk

Nespornou výhodou je aj jej “prispôsobiteľnosť”. Takže keď do nej potrebujete zboku vyrezať otvor pre napojenie odpadu, čo je pri rekonštrukciách dosť časté, tak smelo do toho. A straty záruky sa vôbec nemusíte báť, pretože vanička s takto vyrezaným otvorom je stále použiteľná.

Niektoré vyššie spomenuté vlastnosti majú zaiste aj vaničky vyrobené napríklad zo smaltovanej ocele, ktoré sú rovnako obľúbené, aj keď podľa mňa menej ako akrylátové. Tie sa zvyčajne osádzajú na nožičky, ktoré je treba zakryť panelom alebo domurovať a oblepiť obkladom, prípadne sú zapustené do podlahy, čo nie je pri rekonštrukciách vždy možné.

caplast logo

Aby som len nechválil, tak musím povedať aj tienistú stránku tejto vaničky a to, že je vyrábaná z materiálu, ktorý je u nás málo známy a tak mu dosť ľudí ešte neverí. A pritom sa tento materiál používa aj na výrobu vaní a je to ten istý materiál, ktorý je na povrchu vaničiek z liateho mramoru. Takže smelo do toho. 🙂

A to všetko sa vyrába u nás – NA SLOVENSKU !

Referencie

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Čítať ďalej “Dušana – Trenčianska Teplá”

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Čítať ďalej “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Čítať ďalej “Zuzana Bičejova – Breznica”

Sledujte moju tvorbu

Bezplatné vypracovanie cenovej ponuky

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny - Január 2021.

Ďalšie príspevky

Polička do sprchy walk-in

Polička do sprchy walk-in

Sprchové kúty typu walk-in, ktoré môžete doplniť o šikovné príslušenstvo. Polička do sprchy, box na okuliare, držiak na uterák či zrkadielko na holenie.

Inšpirácie pre malý byt

Inšpirácie pre malý byt

Pozrite si krátke video plné inšpirácie pre malý byt. Nájdete v ňom ukážku toho ako sa dá šikovne vyriešiť byt na ploche 25m2.

Dušana – Trenčianska Teplá

Od začiatku som hovorila, že moju izbu si neviem predstaviť. Po prvom návrhu som povedala waw. To je krásne. Konečne niečo útulné kde sa budem cítiť vo svojom. Prečítať celé hodnotenie “Dušana – Trenčianska Teplá”

Miroslava Leško – interiér rodinného domu

Veľká pomoc a teraz som už na 100% presvedčená, že nikto si sám nedokáže navrhnúť tak dokonale interiér ako keď mu to urobí odborník. Prečítať celé hodnotenie “Miroslava Leško – interiér rodinného domu”

rekonštrukcia rodinného domu obývačka

Zuzana Bičejova – Breznica

Komunikáciu s ním hodnotím veľmi pozitívne, dobrá nálada ľudský priateľský prístup, vyžaruje taká pohoda, ktorá sa odzrkadľuje na dôvere k nemu. Prečítať celé hodnotenie “Zuzana Bičejova – Breznica”

Igor – Rakovnica okr. Rožňava

Po pohľade na už hotovú 3D vizualizáciu sme mali úžasné pocity a už sme sa nevedeli dočkať keď to tak bude vyzerať v realite. Čo je skvelé je to, že 3D vizualizácia je v kvalite, že človek naozaj uverí tomu že to je skutočnosť. Prečítať celé hodnotenie “Igor – Rakovnica okr. Rožňava”

spálňa s modrou farbou

Vyskočová – návrh kuchynskej linky

Komunikácia bola veľmi dobrá. Cena a výkon sú za nás top. Určite odporúčam. Prečítať celé hodnotenie “Vyskočová – návrh kuchynskej linky”

navrh kuchynskej linky na mieru

Pin It on Pinterest

Zdieľaní
Zdieľať príspevok