Netradičná sprchová vanička

0950 448 338

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad rekonštrukciou staršej kúpeľne, tak ste sa určite pohrávali s myšlienkou samostatného sprchovacieho kútu. Vanička či žľab?

Priznám sa, že ja sám dávam prednosť sprchovaciemu kútu pred vaňou, hlavne preto, že je to rýchla a šikovná forma osobnej hygieny.

Pri výbere sprchovacieho kútu máte na výber dve možnosti a to či bude postavený priamo na dlažbe tzv. bezbariérový, alebo na vaničke. Či sa rozhodnete pre vaničku z technických, osobných alebo dizajnových dôvodov, mám pre vás tip pre naozaj netradičnú sprchovú vaničku, ktorá ma zaujala v momente ako som ju uvidel.

sprchová vanička

Zdroj: www.caplast.sk

V čom je taká výnimočná?

V prvom rade tým, že je samonosná, takže ju nemusíte podmurovať a obkladať. Stačí ju len položiť na hotovú dlažbu. Dobre poviete si, to by nebolo nič nezvyčajné, pretože samonosných akrylátových vaničiek je na trhu dostatok.

Tu prichádza jej druhá a asi najväčšia prednosť a to je použitý materiál – sanitárny GELCOAT – ktorý je farebne stály, opraviteľný, príjemný na dotyk a v porovnaní s akrylátom dokáže odolať aj farbe na vlasy.

Keď som to počul prvýkrát, bol som trochu skeptický, ale toto ma presvedčilo:

caplast

Záťažový test vaničiek. Zdroj:www.caplast.sk

 

Samonosná vanička s nosnosťou až 520kg?
Zaujímavé však?!
A to ešte nie je všetko…

prierez vaničkou

Zdroj: www.caplast.sk

Nespornou výhodou je aj jej “prispôsobiteľnosť”. Takže keď do nej potrebujete zboku vyrezať otvor pre napojenie odpadu, čo je pri rekonštrukciách dosť časté, tak smelo do toho. A straty záruky sa vôbec nemusíte báť, pretože vanička s takto vyrezaným otvorom je stále použiteľná.

Niektoré vyššie spomenuté vlastnosti majú zaiste aj vaničky vyrobené napríklad zo smaltovanej ocele, ktoré sú rovnako obľúbené, aj keď podľa mňa menej ako akrylátové. Tie sa zvyčajne osádzajú na nožičky, ktoré je treba zakryť panelom alebo domurovať a oblepiť obkladom, prípadne sú zapustené do podlahy, čo nie je pri rekonštrukciách vždy možné.

caplast logo

Aby som len nechválil, tak musím povedať aj tienistú stránku tejto vaničky a to, že je vyrábaná z materiálu, ktorý je u nás málo známy a tak mu dosť ľudí ešte neverí. A pritom sa tento materiál používa aj na výrobu vaní a je to ten istý materiál, ktorý je na povrchu vaničiek z liateho mramoru. Takže smelo do toho. 🙂

A to všetko sa vyrába u nás – NA SLOVENSKU !

Získajte cenovú ponuku na mieru pre váš interiér len niekoľkými kliknutiami. Stačí vyplniť krátky formulár a my sa vám ozveme s individuálnou ponukou!

Rezervujte si termín návrhu už teraz!
Voľné termíny na mesiac Apríl.