Návrh a vizualizácia kuchyne a jedálne

Ako bude prebiehať návrh Vašej kuchyne

i

1. KROK

Dodanie pôdorysu a komunikácia požiadaviek

Na začiatok budem od Vás potrebovať projekt či pôdorys kuchyne s rozmermi stien, okien, dverí a výškou stropu. Ak ho nemáte tak mi stačí aj ručný náčrt a fotky súčasného stavu (v prípade rekonštrukcie). Je dobré v ňom naznačiť príp. jestvujúce odpady a vodu nech sa toho vieme držať.

K pôdorysu mi môžete uviesť stručný popis Vašich požiadaviek a preferencií – dvierka, zásuvky, typ úchytiek. Ak radšej hovoríte ako píšete, tak si všetko potrebné spolu odkomunikujeme telefonicky (pri komunikácii na diaľku) alebo osobne na prvom stretnutí.

V tomto kroku sa Vás budem pýtyť na Vašu predstavu o dizajne a usporiadaní kuchyne,  aký veľký jedálenský stôl je potrebný, akú farebnosť či štýl preferujete…jednoducho základné informácie k návrhu kuchyne, v ktorej sa budete CÍTIŤ ÚŽASNE.

2. KROK

Vaša-moja predstava o budúcom dizajne kuchyne

Po prvotnej komunikácii prejdeme k ďalšiemu kroku, ktorým je predbežný výber dizajnu  kuchyne.

Aby som sa vedel lepšie vcítiť do Vašej predstavy, tak mi určite pomôže nejaká fotka kuchyne, ktorá Vás zaujala či inšpirovala. Môžete na to využiť napríklad stránku plnú inšpirácií – Pinterest. Stačí ak mi pošlete obrázok, ktorý Vás upútal alebo Vás na ňom zaujala farebnosť či štýl kuchyne alebo Vám je skrátka pocitovo blízky. Radšej mi pošlite aj viacero fotiek a ja si z toho vytvorím presnejší obraz o Vašej predstave a Vašom vkuse.

Tak sa dokážem lepšie vcítiť do Vašej predstavy, uvidím čo sa Vám páči a určite mi fotkami poviete viac o Vašom vysnívanom bývaní ako by ste možno dokázali slovami.

Ak obrázky nemáte, tak mi stačí krátky popis/rozhovor. Podľa Vášho popisu vyhľadám vhodné inšpirácie a pošlem Vám ich na odsúhlasenie či sa Vám môj výber páči, a či sme naladení na rovnakú vlnovú dĺžku.

3. KROK

Návrh rozloženia skriniek – 3D koncept

Po odkomunikovaní všetkého potrebného sa pustím do 3D modelovania a zariaďovania kuchyne a rozvrhovaní skriniek. Vypracujem Vám návrh kuchynskej linky vo forme 3D koncept (viď . obrázok nižšie).

Spracovanie prvého návrhu trvá orientačne 1 týždeň.

Takto spracovaný návrh – 3D koncept – vo viacerých pohľadoch Vám pošlem spolu s pôdorysom na prvotnú konzultáciu. V pôdoryse budete mať zaznačené rozmery skriniek, takže si to môžete všetko prekontrolovať a premerať. Ešte to nie je fotorealistická vizualizácia, ale na priblíženie predstavy o budúcej kuchyni to úplne stačí.

Okamžite získate predstavu o využití priestoru, umiestnení spotrebičov a máte možnosť návrh komentovať či uviesť nápady na zmenu, ktoré spolu budeme konzultovať a zapracovávať do návrhu. Úpravy a zmeny zapracujem do 3d konceptu a opäť Vám pošlem na konzultáciu.

U

4. KROK

Výber materiálov a povrchov kuchyne

Po odsúhlasení návrhu dispozície, zapracovaní hlavných úprav je ďalším krokom výber konkrétnych farieb a materiálov, voľba vhodnej kuchynskej zásteny či farebnosť stien a  ich zakomponovanie do návrhu.

Všetky tieto kroky môžu byť čisto v mojej réžii a Vy sa tak nemusíte trápiť s hľadaním “tých pravých” farebných kombinácií pre Vašu vysnívanú kuchyňu. Môj výber budeme konzultovať a v prípade potreby ho môžeme upraviť. Ak teda máte niečo už vybrané (farbu podlahy, obklad za linku či farbu pracovnej dosky…), tak to do návrhu spoločne zakomponujeme a zvyšok prispôsobíme tak aby to spolu krásne ladilo.

V tomto kroku sa 3d koncpet mení na fotorealistickú vizualizáciu a Vy už vidíte kuchyňu presne tak ako bude vyzerať keď bude hotová. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám priblížia reálne svetelné podmienky aké budete v kuchyni mať a ako budú farby a materiály navzájom ladiť.

V tomto kroku Vám môžem v prípade potreby vypracovať projekt a simuláciu/výpočet osvetlenia kuchyne, aby ste mali istotu, že sa Vám v nej bude pohodlne variť a na všetko budete jasne vidieť.

5. KROK

Fotorealistické 3D vizualizácie

Návrh kuchyne a jedálne Vám spracujem vo forme niekoľkých pohľadov – zvyčajne sú to 4 pohľady, tak aby ste videli všetky detaily a zákutia.

Po zaslaní vizualizácií máte čas a priestor na uvažovanie a prípadné doladenie potrebných detailov. Zmeny Vám po konzultácii zapracujem do novej vizualizácie a znovu pošlem na odsúhlasenie.

6. KROK

Technická dokumentácia a výkresy pre stolára

Po odsúhlasení konečnej/finálnej vizualizácie Vám pripravím technickú dokumentáciu k návrhu vo forme PDF výkresov:

  • pôdorys s umiestnením a rozmermi navrhnutých skrieniek
  • výkresy špecifických skriniek na mieru pre stolára.

7. KROK

Vaše ohodnotenie našej spolupráce

Na záver našej spolupráce sa budem tešiť na Vašu referenciu, hodnotenie a fotky hotovej kuchyne 🙂

Aj po ukončení spolupráce ma môžete kedykoľvek kontaktovať s prípadnými otázkami, ktoré sa môžu vyskytnúť pri realizácii.

Nechajte si bezplatne vypracovať cenovú ponuku za návrh interiéru

Rezervujte si svoj návrh čo najskôr. Voľné termíny od 2. decembra 2019.

Pin It on Pinterest

Zdieľaní
Zdieľať príspevok